Hypoteční trh je konečně po měsících v klidu

Hypoteční trh je konečně po měsících v klidu

O hypotečním trhu se neustále mluví, je to velmi aktuální téma, které rozebírají opravdu všichni. Důvodem je touha po vlastním bydlení, na druhou stranu přísné podmínky bank, které znemožňují získat vlastní bydlení. Dnes lze lidi rozdělit do dvou skupin, a sice ti, kteří věří, že aktuální hypoteční trh je jen bublinou, která zanedlouho praskne, a na ty, kteří využívají aktuální situace, jelikož žijí v domnění, že může být ještě hůř. V první skupině je lidí více, čemuž se nemůžeme divit. Dnes lze totiž konstatovat, že banky čekají šílené časy. O hypotéky je nejnižší zájem za poslední čtyři roky, půjčky se berou maximálně ve výši dvou milionů, což je pro banky mizivá suma. 

Sice v únoru došlo ke zdražení hypoték a hypoteční úroky se začaly pohybovat na třech procentech, nyní jsou hypoteční úroky opět pod tři procenta. Sazby nerostou, opravdu spíše klesají, úvěry jsou stabilní a hypoteční trh zdá se být v klidu. Že by klid před bouří? 

Bankám se blýská na horší časy 

Jak již bylo zmíněno, bankám se blýská na horší časy. Musí se připravit na to, že lidé nebudou mít najednou zájem o vysoké půjčky, protože jsou nemovitosti nadmíru předražené. Z dostupných údajů lze říct, že během února bylo sjednáno necelých pět tisíc hypoték, v lednu byl sjednaný přibližně stejný počet hypotečních úvěrů. 

Ani objemy se od ledna nijak extra nezměnily. Objemy sjednaných hypoték byly necelých jedenáct miliard korun, v lednu tomu bylo velmi podobně. 

Banky začínají zlevňovat 

Jelikož o hypotéky opravdu není zájem nebo je, ale minimální, banky se rozhodly zlevnit, a to výrazně. Začaly klesat úroky, které pravděpodobně mají klesat nebo stagnovat nadále. Vyčkává se však na kroky České národní banky, která musí tuto situaci řešit. Podle všeho je zde možnost úlevy od neustálého zdražování a znemožňování hypoték.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..