Popularita stavebního spoření opět narostla

Popularita stavebního spoření opět narostla

Přemýšleli jste někdy nad tím, že budete investovat peníze do spoření? Spoření se rozhodně vyplatí, nikdy nevíte, co se může stát a kdy se mohou naspořené peníze hodit. Ne nadarmo se říká, že náhoda je blbec, proto je dobré mít finanční rezervu, kterou nebudete mít jen schovanou bez úroků pod polštářem, ale kterou budete mít u nějaké banky pěkně uschované i s nějakým zvýhodněním. 

Zatímco v minulosti se často lidé zaměřovali na netradiční spořící účty, dnes se zajímají hlavně o stavební spoření, o něhož je zájem nejvyšší za posledních osm let. Rostoucí popularitu stavebního spoření ostatně potvrzují i údaje z loňského roku, kdy se sjednalo skoro půl milionu smluv týkajících se stavebního spoření. 

I když se mnozí lidé diví, proč je právě stavební spoření tak oblíbené, my se tomu nedivíme. Přece jen se jedná o dlouhodobě zabezpečený spořící produkt, který dokáže porazit neustále kolísající inflaci. Navíc stavební spoření je podporováno státem, i proto je stavebko, jak lidé stavební spoření zkracují, tak oblíbené. 

Stavební spoření jako nejoblíbenější alternativa investování 

Lidé neustále přemýšlí nad tím, jak by měli investovat nebo kam své peníze uschovat. Pravdou je, že chtějí volit bezpečné investování, a tak volí právě stavební spoření, které je tak na vrcholu žebříčku investic. Těsně za stavebním spořením se nachází drahé kovy, do kterých investuje necelých padesát procent lidí, drahé kovy jsou následovány doplňkovým penzijním spořením, to je následované podílovými fondy, akciemi a obligacemi. 

Pro stavební spoření kvůli regulaci ČNB 

Samozřejmě na popularitě stavebního spoření má podíl i fakt, že došlo ke zpřísnění podmínek pro získání hypotéky. Jelikož lidé musí disponovat značnou sumou vlastních prostředků, začínají si finance odkládat právě díky stavebnímu spoření.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.