Pravý čas na franchising

Jak poznat, že nastal ten pravý čas na franchising?

Do Franchisingu se aktálně hrne kdekdo. Není se čemu divit, je to skvělá možnost, jak váš podnik můžete rozrůst, jak ho rozšířit, aniž byste se o novou pobočku museli starat. Do franchisingu se hrne skutečně kdejaký podnikatel. Ovšem ne každý byznys je pro franchising jako dělaný. Než se do tohoto způsobu podnikání vrhnete, nezapomeňte, že je třeba zodpovědět si na důležité otázky.

O franchisingu vám nemusíme jistě povídat. Pokud se pouštíte do podnikání v oblasti rychlého občerstvení nebo kaváren či do podobných oborů, o franchisingu víte všechno. Tento způsob podnikání vám umožňuje spolupracovat s takzvaným franšízantem, který si otevře pobočku vaší značky a který se o ni následně stará. Pro vás je to skutečně skvělá možnost, jak svůj podnik rozšířit.

Díky franchisingu začíná dneska podnikat kdekdo, ale je nutné poznamenat, že ne každý je schopen udělat z franchisingu něco prosperujícího. Mnoho firem díky tomuto způsobu podnikání klidně může zkrachovat.

Jak krachu předejít?

Pokud rozjedete svůj podnik natolik, že se budete chtít rozhodnout pro franchising, je třeba si zodpovědět na určité otázky, které váš byznys mohou ovlivnit. Pokud na otázky odpovíte kladně, pokud na ně vůbec budete moct odpovědět, nic mezi vámi a franchisingem nestojí.

Na jaké otázky si musím odpovědět?

Důležité je vědět, v čem jste vlastně jiní než ostatní. Právě to vám může pomoct získat franšízanty. Je třeba si uvědomit své klady, ale i zápory – často právě zápory jsou to, co naláká franšízanty právě k vám. Je taky třeba vědět, co franšízantům garantujete, co jim nabízíte. Musíte je nějak získat, musíte je uchlácholit. Franšízanti spolupracují jenom s těmi firmami, které mají budoucnost – ukažte jim, že právě vy budoucnost máte. Když se vás zeptají, proč by měli volit právě vaši firmu, musíte mít přesvědčivou odpověď.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..