Facebook změnil svět

Facebook byl nápadem, který změnil svět

V dnešní době se do podnikání může vrhnout skutečně kdokoliv, kdo má dobrý nápad. Pokud i vy patříte k těm, kteří nějaký nápad mají, měli byste ho uskutečnit dříve, než ho zrealizuje někdo jiný. Přesně na to myslel tenkrát mladý Mark Zuckerberg, který vymyslel dnes už skutečně velice známou a nejrozšířenější sociální síť Facebook. Nejprve to měla být síť, která bude určena pro komunikaci studentů Harvardu s jinými studenty z univerzit, ale poté se z toho stal světový hit, který změnil svět.

Mark Zuckerberg se díky jedné sociální síti dostal mezi desítku nejbohatších lidí světa, stal se uznávaným podnikatelem a byl to také nejmladší dolarový miliardář do pětadvaceti let. Na Facebooku jsme se stali závislí, trávíme online více času než je zdravé. Není se čemu divit, když tento byznys roste tak, jak žádný jiný. Pojďme si říct pár základních bodů, které se k Facebooku váží a které jsou skutečně víc jak zajímavé.

Facebook nás ovlivňuje

Než přejdeme k jednotlivým bodům, je třeba říct, že Facebook nás samozřejmě ovlivňuje. Díky němu si utváříme myšlenky, tvoříme si názory na základě názorů jiných. Bohužel nemáme takzvaně svou vlastní hlavu, což je škoda.

Nyní však přistupme k těm zajímavým a dost překvapujícím bodům, které o Facebooku víme.

  • V Číně je blokován a zakázán (málokdo ví, že se Facebook už i v nějaké zemi zakázal – většinou o tom země jenom mluví, hrozí, přesto v Číně se tak skutečně stalo)
  • Dvě miliard aktivních uživatelů (dnes už má tato sociální síť více jak dvě miliardy aktivních uživatelů)
  • 50 milionů existujících stránek (každý ví, že facebooková reklama je levná a efektivní reklama, proto se možná nemůžeme divit tomu, že je na Facebooku více jak 50 milionů aktivních stránek)
  • 1 vteřina = 10 dolarů (podle odhadů každou vteřinou Facebook vydělává deset dolarů)
  • Facebook může za rozvody (říká se, že každé druhé manželství se rozvádí – je to pravda hlavně od dob, kdy vznikl Facebook, protože se skutečně ukázalo, že třetinu rozvodů má na starosti právě tato sociální síť).

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.