Zájem o netradiční benefity

O netradiční benefity je stále větší zájem

V současné době je zaměstnanecká krize, zaměstnavatelé shání pracovní sílu, kdekoliv se jenom dá. Přece jenom v České republice je nízká nezaměstnanost, z níž si málokterá firma vybere vhodného kandidáta na vhodnou pracovní pozici. Pokud chcete nějakého vhodného kandidáta zaujmout, je třeba mu nabídnout nejen dobrý plat, ale taky i zajímavé benefity. Právě benefity jsou totiž to, podle čeho se rozhodujeme, jestli práci vezmeme nebo nikoliv.

Jelikož si aktuálně vybírají zaměstnanci své zaměstnavatele a ne zaměstnavatelé své zaměstnance, mohou si zaměstnanci vybírat. Mají tedy vysoké nároky nejen na plat, ale právě i na již zmiňované benefity.

K těm nejoblíbenějším benefitům patří rozhodně třináctý a čtrnáctý plat, dále taky proplacené dovolené, příspěvky na dovolenou, půjčky aut či zapůjčení drahé elektroniky. Kromě toho se v poslední době stalo skutečně populární i pracování z domova – tudíž i home office se začal řadit k těm oblíbeným benefitům.

Kromě toho taky existují zvláštní, netradiční benefity, o které je stále větší zájem.

Jaké benefity to jsou?

O netradičních benefitech ví málokdo – většinou je firmy nenabízejí. Jsou populární hlavně ve Spojených státech amerických, ale v současné době se hojně dostávají i do České republiky a u mnoha zaměstnavatelů si o ně můžete dokonce zažádat.

Toto jsou ty nejběžnější netradiční benefity:

K těm netradičním  benefitům se řadí například akupunktura nebo kurzy jógy, které samozřejmě firma proplácí. Kromě toho se taky v Americe osvědčila stipendia dětem nebo se k těm netradičním benefitům řadí i podpora sportovců.

K oblíbeným benefitům se řadí i pojištění domácích zvířat, což je pojištění, které vám přijde vhod v době, kdy je váš mazlíček nemocný nebo kdy musí podstoupit nákladnou operaci, na kterou nemáte dostatek financí. V tom případě vám firma poskytne potřebné peníze, abyste nemuseli zasahovat do rodinného rozpočtu.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.