Nákup povlečení

Povlečení a na co dbát při jeho nákupu

Spánek je běžnou součástí našich dnů. Po náročném dni v práci se těšíme, až si ulehneme do postele, až si konečně tímto způsobem pořádně odpočineme. Jenže pokud nemáme dobrou a pohodlnou matraci, nikdy se kvalitně nevyspíme. To samé patří o dobře formovaných polštářích – i ty můžou za skvělý spánek. A kromě toho je třeba mít i hezky povlečeno – i povlečení dělá kupodivu svoje.

Většina lidí vybírá povlečení jenom podle barev, které by měly ladit ke zbytku místnosti. Jenže takové povlečení se jenom podle barvy nebo podle rozměru nevybírá. Samozřejmě bychom se měli vyhnout světlým barvám, pokud se nadměrně potíme, ale existuje i něco jiného, podle čeho bychom měli vybírat povlečení. Existuje hned několik materiálů, z nichž se povlečení vyrábí, a ne každý materiál je kvalitní, ne každý materiál se dobře pere.

Co třeba saténové povlečení? Ano nebo ne?

Každý z nás by si chtěl určit jednou v životě dopřát ten luxus, že si koupí saténové povlečení. Jenže i když je to látka poměrně drahá, nenese s sebou řadu výhod. Satén se obtížně pere. Je třeba ho prát na ten nejnižší stupeň (uděláte nejlépe, pokud se budete řídit informacemi na štítku u povlečení). Kromě toho je sice lehký a příjemná na dotek, ale klouže, což se může během spánku jevit jako velká nevýhoda.

A co bavlněné povlečení? Ano nebo ne?

Nejlépe uděláte, pokud si koupíte bavlnu. Přece jenom bavlněné povlečení je nejen příjemné na dotek, ale taky se poměrně dobře pere. Samozřejmě opět je třeba prát ho dle instrukcí na štítku, ale obecně platí, že jemného, měkkého a stále voňavého povlečení dosáhneme tak, že ho pereme samostatně. Taky by nikdy neměl být při praní tohoto povlečení buben naprosto plný – vždy by v něm měla být díra o velikosti dlaně. Pokud totiž bude povlečení zcela zaplňovat buben pračky, lehce se z něj vytahají nitky během praní.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..