Ovoce pro linii

Jaké ovoce kdy jíst, abychom netloustli?

Zejména nyní po vánočních svátcích se všichni lidé snaží zhubnout. Přece jenom je to začátek roku, kdy zjistíme, že jsme po vánočních svátcích přibrali nelítostně mnoho kilo. Kromě pravidelného cvičení bychom měli taky i pravidelně, zdravě a vyváženě jíst. Samozřejmě bychom do jídelníčku měli zařadit luštěniny a ryby, ale taky je třeba vědět, kdy co jíst. Zejména s ovocem má řada lidí problém, protože ho jedí v době, kdy se ovoce jíst zkrátka nemá.

Ovoce je jídlo, které bychom si měli dopřát dnes a denně, protože je v něm mnoho vitaminů, které tělo potřebuje. Řada druhů ovoce nám pomáhá upevňovat náš imunitní systém, což se v tomto zimním ročním období hodí, když na nás na každém rohu číhají viry a bakterie.

Nicméně vraťme se zpátky k tomu, kdy bychom takové ovoce měli jíst.

Od šesti do osmi ráno

Nejlepší čas na vitaminy je mezi šestou a osmou ráno, kdy se nemusíme bát sníst tunu ovoce. Právě v této době je totiž třeba co nejvíce doplnit tekutiny, jelikož v této době nám nejvíce chybí, a kromě toho je v těchto hodinách třeba konzumovat mnoho vitaminů – v této době se nejvíce konzumují. Kromě toho je tato doba skvělá pro aerobní cvičení, protože v této době nejrychleji spalujete tuky.

Od osmi do desíti ráno

V této době je nejlepší si dopřát tu ovocnou svačinku. Mezi osmou a desátou hodinou ranní si můžete dopřát i nějakou tu sladkost, protože v této době ji nejlépe spalujete. Ovoce si v této době můžete dopřát víc než dost.

Od desíti do jedné hodiny odpolední

Do jedné hodiny odpolední ještě můžete konzumovat ovoce, poté je však konzumace zakázána. Jelikož je v ovoci mnoho cukrů, nestihli byste je spálit, proto se doporučuje jíst ovoce pouze do jedné hodiny odpolední. Poté už byste měli „mlsat“ jenom zeleninu (výjimku tvoří červená zelenina, hlavně červená paprika, která v sobě obsahuje taky velké množství cukrů).

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.