Hypotéka v roce 2018

Jak to bude s hypotékou v roce 2018?

Každý člověk by si jednou v život chtěl koupit svůj vlastní byt nebo dům. Každý touží po tom svém příbytku, v němž si bude moct žít svůj život, který si bude moct zařídit podle vlastního gusta a vkusu. Pokud i vy toužíte po tom svém domečku nebo bytě, určitě se už zajímáte o hypotéky. Ty se během loňského roku dost zpřísnily, málokdo si na ně dosáhne, pokud nemá alespoň průměrný plat a není bez dluhů. Otázkou však je, jak to s nimi bude letos?

Každý rok se nese ve znamení mnoha zajímavých změn. V současné době nás potěšilo vyšší nemocenské nebo zavádění dlouhodobého ošetřovného či otcovské poporodní péče. Škoda jenom, že se letos zatím nijak nezměnila hypotéka, respektive podmínky, které souvisí se splácením a s žádostí o hypotéku.

Ty letos bohužel zůstanou podle všeho stejné, pokud se nestane během roku něco nečekaného. Vždyť u hypotéky se všechno děje nečekaně – i Česká národní banka se do tohoto pustila celkem nečekaně a zkomplikovala žádosti o hypotéku všem, kteří toužili po svém vlastním příbytku.

Zájem klesat nebude

Podle všeho však zájem o hypotéku nijak klesat nebude. Podle všeho by se měl zájem o hypotéku dokonce navýšit. Lidé nechtějí čekat na to, až se podmínky o hypotéku ještě zhorší, chtějí využít současné situace, která ještě není tak hrozná, jak se o ní mluvilo.

Mnoho lidí si myslí, že na hypotéku dosáhnou jenom ti, kteří mají vyšší příjmy, ale není to tak. Na hypotéku sáhne každý, kdo má alespoň průměrný plat a kdo je bez dluhů – ten by měl stále dostat hypotéku naprosto bezproblémově.

Hypoteční sazba roste

Navíc žádosti o hypotéku poměrně rostou i z toho důvodu, že neustále roste hypoteční sazba, která už dávno není pod dvěma procenty ani na dvou procentech, ale už se pomalu vyšplhala až ke 2,15 procentům. Je jasné, že v roce 2018 bude hypoteční sazba ještě růst, proto využijte této ještě poměrně slušné nabídky.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.