Místa natáčení pohádek

Kde se točily nejznámější pohádky?

Vánoční svátky se nesou nejen ve znamení koled, dárků a cukroví, ale hlavně ve znamení pohádek. Opět jsme si pohádek užili víc než dost a máme od nich na celý rok zase pokoj. Pokud byste však chtěli poznat staré české či nové moderní pohádky jinak, měli byste se vydat do míst, kde se natáčely. Přece jenom může být velice zajímavé to, když se na takovou známou pohádku podíváte i z jiného pohledu – z pohledu herců a kameramana.

Ty nejoblíbenější pohádky snad ani nelze vyjmenovat, protože jich je skutečně mnoho. Nejoblíbenější jsou staré české klasiky, ale každým rokem se lidé těší i na nové moderní pohádky. Ty bývají velkým očekáváním, ale bohužel jsou často i velkým zklamáním.

Letos tomu však nebylo tak. Pohádka Nejlepší přítel splnila očekávání. Sice to nebyla ta nejlepší pohádka, kterou jsme kdy viděli, ale nebyla rozhodně ostudou a dalo se na ni dívat.

Otázkou však je, kde se nejen tato pohádka natáčela?

Nejlepší přítel:

Novou pohádku nazvanou Nejlepší přítel jsme mohli poprvé vidět na Boží hod vánoční v České televizi. Opět zde platí, že se nenatáčela jenom na jednom místě, na jednom hradě či zámku, ale natáčela se na více místech. Z těchto míst je tím nejzajímavějším krásný státní zámek Hluboká, která každým rokem vítá mnoho návštěvníků, kteří se vydají nejen na tento pohádkový zámek, ale i do nedaleké zoologické zahrady.

Princ a Večernice:

Pokud jste milovníkem těch starších pohádek, určitě znáte poutavou pohádku s Libuškou Šafránkovou nazvanou Princ a Večernice. Tato pohádka se natáčela na zámku v Ploskovicích a taky na hradě Krakovec, kde se konkrétně odehrál strašlivý souboj s Mrakomorem.

Jaký zámek je pro pohádky jako dělaný?

Na závěr vám chceme zmínit jeden zámek, který je pro pohádky jako dělaný. Natáčelo se zde hned několik známých snímků a stále se zde hromada snímků natáčí. Tento zámek se jmenuje zámek Průhonice a k pohádkám, které se zde natáčely, se řadí například Princezna se zlatou hvězdou, dále S čerty nejsou žerty, Třetí princ, Kouzelný měšec či Ať přiletí čáp, královno.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..