Posilujte svou vůli, projeví se to na efektivitě i vztazích

Posilujte svou vůli, projeví se to na efektivitě i vztazích

Mít silnou vůli, to je jedno z největších vítězství v životě. Na tom se shoduje nejeden člověk. Bylo dokázané, že silná vůle dokáže s člověkem udělat zázraky. Díky ní lépe zvládáme boj s prokrastinací, respektive méně odkládáme, také jsme efektivnější, dokonce lépe překonáváme překážky, které nám život dá do cesty. Kromě toho se díky silné vůli posilují naše vztahy, které jsou díky silné vůli dlouhodobé. Jenže ne každý se pyšní silnou vůlí. Většina lidí se domnívá, že silnou vůli nemá a že ji získat ani nemůže. Pravdou však je, že svou vůli je možné posílit.  

Pokud chcete posílit svou vůli, doporučujeme držet se několika zásad, které vědomě/nevědomě naši vůli opravdu posílí. Bylo dokázané, že pravidelné trénování naší vůle ji opravdu posiluje a zoceluje, stojí to proto za vyzkoušení.  

Začněte sportovat 

Věděli jste, že svou vůli můžete posílit také sportem? Málokterý člověk si uvědomuje to, že vůle je pro všechny činnosti stejná, že vůli máme jenom jednu. Trénovat ji můžeme nejen při práci, ale také při sportování. Svou vůli budeme posilovat byť jen tak, že budeme chodit každý den na patnáct minut běhat. S každým překonáváním sebe samotného totiž svou vůli výrazně posilujeme.  

Buďte během dne chvilku off-line 

Nemusíte být off-line jeden celý den, ale zkuste to bez telefonu nebo elektroniky na pár minut. Stejně jako svaly i vůle potřebuje odpočinek, proto jí ho během dne dopřejte. Buď se můžete vydat na procházku, nebo si chvilku čtěte či si běžte zasportovat. Jde tu o chvilku, kdy budete jen sami se sebou a kdy nebudete na nic myslet, jen odpočívat.  

Nejtěžší úkol vyřešte vždy nejdříve 

I když se vám do toho nechce, ten nejtěžší úkol vždycky vyřešte jako úplně první. Platí to jak pro pondělní rána, kdy přijdete do práce a kdy před vámi leží štos úkolů, platí to i pro každý den, na který máte stanovený TO-DO list. Takzvaně se “vyhecujte” do toho nejtěžšího úkolu, poté si za to budete děkovat a vaše vůle bude sílit.  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..