I probuzení se podílí na vašem pracovním výkonu. Jak se správně probouzet?

I probuzení se podílí na vašem pracovním výkonu. Jak se správně probouzet?

Spánek je pro člověka důležitý. Tělo si během spánku odpočine, navíc regeneruje, mysl se uklidní, přibyde energie. Když je spánek kvalitní, člověk je pak po celý den nabitý optimismem a je produktivní. Pokud se vyspíme špatně, má to vliv na celý náš den. Nejeden úspěšný člověk potvrzuje to, že správné probuzení ovlivňuje pracovní výkon. Otázkou ale je, jak a kdy vstávat, abychom zajistili skvělý pracovní výkon? 

Každý úspěšný člověk by měl dodržovat jedno pravidlo, a sice spát se nesmí méně jak pět hodin, ale ne více jak osm hodin. Optimální doba spánku se pohybuje kolem sedmi hodin. Když to budete dodržovat, první krok ke zvýšenému pracovnímu výkonu je zařízen.  

Zároveň by každý člověk měl zjistit, jaká je jeho spánková apatie, tedy pocit, že se ráno spí nejlíp. Pokud máte ráno obrovskou touhu jít spát či znovu usnout, pak spánková apatie narušuje vaši mentální svěžest a fyzické fungování. Když zjistíte, jaká vaše spánková apatie je, teprve poté se můžete začít dobře a správně probouzet.  

Ke správnému probuzení vede optimální spánek 

Mnozí odborníci se shodují na tom, že i se spánkovou apatií se dá bojovat tak, když budete spát optimální dobu. Právě optimální doba spánku je pro správné probouzení důležitá. Pokud se chcete správně probouzet a být efektivní, váš spánek musí mít správnou délku, kvalitu, konsolidaci i načasování.  

Kvůli spánku se musí podřídit celý den. Pokud zjistíte, že vám vyhovuje chodit spát v deset, choďte spát v deset, pokud se vám usíná lépe o půlnoci, choďte spát o půlnoci a vstávejte později. Člověk musí přiznat spánku jeho důležitost.  

Zapisujte si svůj spánek 

Jak zjistíte, že jste spali optimálně? Buď si můžete váš spánek zapisovat, nebo si pořiďte fitness hodinky, které spánek dokážou měřit. Když zjistíte, jak chodíváte spát, zjistíte, co vám vyhovuje. Správné probuzení přijde se zjištěním toho, kdy je vaše večerka a jak dlouhý váš spánek je. Zvýšení pracovního výkonu pak přijde se správným probuzením. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.