Neberou vás lidé vážně? A neříkáte náhodou otřepané fráze?
Všimli jste si toho, že vás lidé neberou vážně? Ať už je to v partě nebo v zaměstnání? Důvodem může být vaše vyjadřování, a sice fráze, které používáte. Některé fráze totiž nebudí v lidech zájem, naopak jsou spíše projevem nejistoty a nízkého sebevědomí. Pokud chcete docílit toho, aby vás lidé brali vážně a abyste si konečně prosadili své, vyhoďte některé fráze ze svého slovníku.
Už žádné ale
Každý člověk by měl začít přemýšlet, než něco vypustí z pusy. Každá vyřčená věta totiž hraje roli. Například se vždycky pozastavte nad větou, ve které má hrát svou roli slovíčko “ale”. “Ale” je slovíčko nejistoty a nízkého sebevědomí, jet o také slovo, které říká, že se do něčeho zkrátka pouštět tak moc nechcete. Doporučujeme tedy toto slovo nahrazovat čárkou, po které přijde nová věta.
Nezkoušejte, udělejte
Vyskytuje se ve vašem slovníku slovo “zkusit”? Pak ho používejte opravdu co nejméně to půjde. Pokud budete zmíněné slovo používat ve větách, nikoho tím nenamotivujete, ale spíše ho shodíte. Místo zkoušení to udělejte, tedy místo věty: ,,Pojďme to zkusit,” raději řekněte: ,,Pojďme to udělat.”
Už žádné omlouvání s ale
Znáte frází “Omlouvám se, ale…”? Je to fráze tak otřepaná! Navíc budí v lidech dojem, že se neomlouváte opravdu vážně, ale že se omlouváte jen na oko. Omlouvat se za své chyby je naprosto v pořádku, každý člověk dělá chyby. Jen je třeba to připustit nejen sobě, ale také ostatním. Proto místo “Omlouvám se, ale”, raději řekněte něco jako: ,,Díky za upozornění na chybu, budu na ní pracovat.”
Myslet znamená houby vědět
Velmi mnoho lidí používá často frázi “Myslela jsem si, já myslela”. Jenže tyto slovní obraty jsou jenom projevem nízkého sebevědomí, nejistoty, slabé vůle. Je třeba zmiňované fráze vyhodit ze svého slovníku, myslet přeci znamená houby vědět a jen vás to před ostatními shazuje. Když slovní spojení “myslela jsem si, myslím si” zcela vyhodíte, najednou se vyřčené věty změní na sebejisté argumentování člověka se silnou vůlí.