Co je třeba udělat, když začneme podnikat

Co je třeba udělat, když začneme podnikat

Rozhodli jste se vstoupit do světa byznysu? Plánujete dobýt svět podnikání s unikátním konceptem, který chcete představit světu? V tom případě musíte z počátku podnikání udělat několik věcí. Mnozí podnikatelé se hrnou do světa podnikání, aniž by měli nějakou vizi nebo nápad či plán, aniž by věděli, jak to ve světě byznysu funguje. Často proto zapomenou na několik věcí, které musí z počátku podnikání podstoupit. Abyste nepatřili k podnikatelům, kteří nesplní všechno, co by měli, poradíme vám. 

Co všechno udělat, když se začne podnikat

Ze všeho nejdůležitější je vybrat obor podnikání. Měli byste vědět, s čím chcete do světa byznysu vstoupit, nebude proto pro vás nijak těžké vybrat si zmiňovaný obor. Další kroky pak budou vést na živnostenský úřad, kde požádáte o živnostenský list. Ten je nutné mít ze zákona, přes to nejede vlak. Následovat bude informování finančního úřadu a pojišťoven o tom, že podnikáte, tudíž že daně i pojištění budete platit sami a nebude to za vás hradit zaměstnavatel. V současné době zaměstnanci živnostenského úřadu nabízí možnost, že obešlou a informují všechny, kdo informován být má. Ušetří to tedy hodně práce. 

Co však za vás už nikdo neudělá, je zpracování dokumentace týkající se BOZP čili bezpečnosti práce. Podle statistik až čtyřicet procent podnikatelů neví, co je to BOZP. Právě tito nevědomí podnikatelé doplácí na svou nevědomost a právě jim bývají v případě kontrol udělovány nemalé pokuty, jež mohou sahat až do milionů korun. 

Stejně tak si málokterý podnikatel uvědomuje, že pokud má provozovnu, musí mít ze zákona vypracovanou i dokumentaci k požární ochraně. 

Nechte to na profesionálech

Pokud jste zmatení nebo pokud si najednou nevíte rady s BOZP a PO, v pořádku, není nutné věšet hlavu. Můžete to totiž nechat na profesionálech z Extérie, kteří BOZP a PO vašeho podniku vezmou do svých rukou. Postarají se jak o dokumentaci a její aktualizaci, ale také si vezmou na starosti školení a revize či kontroly, které také ze zákona musí probíhat v pravidelných intervalech. 

Firma Extéria je předním poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO v Česku a na Slovensku. Jedná se nejen o skvělého zaměstnavatele, ale také klienti jsou s firmou spokojeni. O tom ostatně svědčí reference a zkušenosti nejen na internetu. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.