Dalo by se dusno v kanceláři krájet? Pokuste se zmírnit napětí několika kroky

Dalo by se dusno v kanceláři krájet? Pokuste se zmírnit napětí několika kroky

S kolegy se snadno můžete dostat do nepříjemného konfliktu. I když obvykle společně vycházíte, může přijít jeden jediný projekt nebo názor, a najednou můžete být na nože. Když k potyčce mezi kolegy dojde, v kanceláři posléze panuje opravdu nepříjemná atmosféra, je v ní dusno, které by se dalo krájet. Nikomu se nepracuje dobře, nikdo nepracuje efektivně. Je proto třeba zmírnit napětí, proto se toho ujměte.  

Ať už v práci způsobilo konflikt cokoli, buďte ten, kdo celou situaci zachrání. Zkuste některou ze strategií, které se doporučují každému, kdo pracuje v kanceláři s až vražednou atmosférou. Mají zmírnit napětí, tudíž stojí za vyzkoušení.  

Řeč těla o vás hodně prozradí 

Pokud budete chtít konflikt zažehnat, dávejte si pozor na řeč těla. Málokdo si uvědomuje, že i když není komunikace verbální, lidé se sebou mluví, a to právě prostřednictvím svých těl. Dávejte si pozor hlavně na zkřížené paže a vysoký hlas, protože s ním neuspějete a konflikt spíše ještě prohloubíte. Raději buďte uvolnění a působte otevřeně.  

Poslouchejte 

Pokud chcete vyřešit nějaký konflikt v kanceláři, musíte poslouchat – respektive musíte dělat, že posloucháte. Pokud protějšek vidí, že vnímáte to, co říká, je to na dobré cestě. Nebojte se zopakovat to, co již protějšek řekl, když mu budete odpovídat.  

Nechoďte kolem horké kaše 

Daleko horší než jít rovnou k věci čili k jádru konfliktu, je, když budete chodit kolem horké kaše. Řešení konfliktů je nepříjemnost sama, ale daleko nepříjemnější to je ve chvíli, kdy probíráte všechna jiná témata než téma problematické. Jděte rovnou na věc, konflikt nevyřešíte, pokud se o něm nebudete bavit.  

Říkejte si, že je to jen z dobrého úmyslu 

Nevytvářejte si v hlavě domněnku, že to někdo dělá na truc. Vždycky se domnívejte, že ke konfliktu došlo jen z dobrého úmyslu. Necháte si pak konflikt vysvětlit, pochopíte lépe druhou stranu.  

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.