Pět důvodů, proč začít meditovat. Inspirujte se miliardáři

Pět důvodů, proč začít meditovat. Inspirujte se miliardáři

Pokud se zajímáte o životy úspěšných, pravděpodobně víte, že drtivá většina miliardářů nebo úspěšných osobností medituje. Meditace je mocná činnost, která má na člověka skutečně blahodárné účinky. Není k tomu potřeba mnoho – jen se usaďte do pohodlné polohy, ztište se a soustřeďte se jenom na svůj dech. Přesně o tom je meditace.  

Mnozí odborníci jsou toho názoru, že každý člověk medituje jinak. Zatímco někteří meditují při procházkách, jiní si skutečně musí sednout do tureckého sedu, zapnout si meditační hudbu a zapálit si vonnou svíčku. Někteří třeba při meditaci leží, i to je povolená poloha. Ať už ale meditujete jakkoli, prospíváte sobě i svému tělu.  

Úkolem meditace je odpoutat se od myšlenek, pocitů, předsudků, domněnek a také od tužeb. Úkolem je osvobodit se od myšlení a naučit se ovládat svou pozornost. Navíc meditace toho může přinést mnohem víc než jen ovládání své pozornosti. Přinášíme pět důvodů, proč s meditací začít.  

Zlepší se spánek 

Jelikož během meditace dostanete tělo do naprostého klidu a osvobodíte svou mysl od myšlenek a předsudků, najednou se vám kvalitní spánek. Nebudete muset nad ničím přemýšlet, budete spokojení a klidní.  

Pochopíte sebe samotného 

Máte pocit, že se v sobě nevyznáte? Že jste se pustili na cestu podnikání, ale najednou nevíte, jestli to byl dobrý nápad? Začněte s meditací. Díky meditaci pochopíte sebe samotného, a to je velice důležité pro to, abyste ve životě uspěli.  

Zlepší se vám paměť 

Nejedna studie prokázala, že během meditace dochází k výraznému zlepšení paměti. Najednou se zlepšuje schopnost konsolidovat nové informace.  

Naučíte se kontrolovat svou bolest 

Nejen, že se naučíte ovládat svou pozornost, ale kromě toho se naučíte i kontrolovat svou bolest. Vnímání bolesti – to totiž taky souvisí s naší myslí.  

Posílíte imunitní systém 

Jelikož odbouráte během meditace stres, automaticky dojde ke zpevnění imunitního systému. A posílení imunity, to je nyní s blížícími se zimními dny opravdu potřeba. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.