podnikání jako vedlejší činnost

Podnikání jako vedlejší činnost

Podnikání jako vedlejší činnost se stále rozšiřuje. Dnes je už běžné, že lidé podnikají jako OSVČ při práci nebo při studiu. Jak je to se zálohami či odvody za sociální a zdravotní pojištění? Vše se dozvíte v tomto článku.

Na vedlejší podnikatelskou činnost se zálohy vypočítávají ze skutečně dosaženého vyměřovacího základu. Ten se počítá z dosaženého zisku. Zdravotní a sociální odvody jsou v tomto případě minimální nebo je nemusíte hradit vůbec. Díky stálému příjmu z hlavního zaměstnání tak můžete začít v klidu podnikat. Jakmile se pak vaše podnikání pořádně rozjede, můžete ze své práce odejít a začít se mu věnovat naplno.

Průzkum trhu

Než se do podnikání vrhnete, udělejte si nejdříve důkladný průzkum trhu. Jedině tak totiž zjistíte, po čem je největší poptávka a kde je díra na trhu, která pro vás znamená skvělou podnikatelskou příležitost.

Přečtěte si také: Co s sebou přináší nový rok 2023?

Základem je dobrý nápad

Česká republika sice poskytuje začínajícím podnikatelům vhodné podmínky, přesto však ve svém podnikání neuspěje každý. Na začátku si proto dobře promyslete, do čeho budete svůj čas, úsilí a peníze investovat, abyste neskončili tak rychle, jako jste začali. Můžete se zamyslet také nad některým z franšízových konceptů, které vám poskytnou pevné zázemí, aniž byste vše museli budovat od základů.

Začněte podnikat s franšízou

Přidejte se k franšízové síti EXTÉRIA MARKET a podnikejte v oblasti BOZP a PO. Jako franšízant totiž získáte unikátní know-how společnosti, ověřené podnikatelské postupy a díky zavedené značce také důvěru svých zákazníků, čímž minimalizujete své podnikatelské riziko. Navíc vám franšíza EXTÉRIA MARKET poskytne zcela vybavenou pobočku na klíč. Tím získáte práci nejen pro sebe, ale také pro skvělý tým lidí, kteří se s vámi budou podílet na úspěšném budování franšízové značky, která je jedničkou v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..