Počátky zlata

Počátky zlata. Kde se vzalo, tu se vzalo

Do zlata se v současné době investuje s velkým nadšením. Dokonce i Češi, kteří jsou známí tím, že se investování bojí, začali do zlata investovat, jelikož v něm vidí jisté zvýhodnění. Otázkou však je, kde se zlato vůbec vzalo? Kde se vzalo platidlo, ale také dnes největší investice, do níž vkládáme své peníze?

Zlato je platidlo známé už od roku 700 před naším letopočtem. Právě v té době se se zlatem platilo poměrně hodně. O zlatě je možné říct, že se jedná o platidlo, které přežilo naprosto všechny bankroty, investiční krachy, krachy na burzách. Stále se však jedná o jeden z nejoblíbenějších investičních nástrojů.

Bohužel, jak jsme zmínil, zlato je stále jen investice, která má svou kolísavou hodnotu. I když nyní se svou hodnotou klesá, odborníci jsou toho názoru, že investovat do zlata je nyní nejvýhodnější. Dlouho tedy neváhejte a investujte do zlata, které se objevilo na světě před více jak 120 lety.

Kdy bylo zlato objeveno?

I když se se zlatem platilo už dávno před naším letopočtem, objeveno v přírodě bylo až roku 1896, a to konkrétně na Klondiku. Zlata zde bylo opravdu velké množství, proto se lidé pro zlato začali sjíždět z celého světa. Nejdříve do drobného městečka přicházeli lidé ze Seatlu a poté také ze San Francisca. Následně se pro zlato skutečně sjížděli lidé z mnoha koutů světa.

Proslulá zlatá horečka

O zlaté horečce jste jistě slyšeli. Právě objevení zlata a následné sjíždění se do zlaté metropole je označováno jako zlatá horečka, pro kterou svůj život obětovalo mnoho lidí. I když do slavného zlatého městečka mířilo sto tisíc lidí, dostala se do městečka jen polovina, druhá polovina totiž nepřežila cestu bez zásob jídla a pití.

Od vypuknutí zlaté horečky přibylo v městečku obrovské množství hotelů, obchodů i barů. Zejména obchodníci se radovali z vysokých zisků a plných kapes.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..