Chcete šetřit na tisku?

Chcete šetřit na tisku? Toto jsou zásady

Jsou dvě věci, které by měly zajímat každého podnikatele. Určitě je to zisk a stoprocentně to jsou také náklady. Na ty se zaměříme a to v souvislosti s tiskem. Kde se tiskne hodně, tam se dá i celkem zajímavě ušetřit. A jak na to?

Kupujte nejlevnější náplně

Když dojde barva v tiskárně, je třeba koupit novou. Mnoho podnikatelů nakupuje buď na oficiálních eshopech značky, nebo ve stále stejném obchodě. My doporučíme podívat se na to, zda někde nemají náplně do tiskáren levněji. Není nic výjimečného, že cena může být nižší i o desítky procent. A to je i suma, která se dá ušetřit. V tomto jasně dominují náplně alternativní, které jsou charakteristické tím, že:

  • Mají dobrou kvalitu tisku
  • Jsou kompatibilní s tiskárnou
  • Vyrábí je různé firmy

Nakupujte náplně s nejvyšší kapacitou

V ceně každé náplně je promítnutý samotný obal, stejně jako to je třeba doprava a další položky. Je proto vhodné nakupovat tak, aby se jednalo vždy o náplň s nejvyšší kapacitou. Jak to poznat? Podívejme se třeba na toner Q2612A. U něho je uvedeno, kolik stránek o velikosti A4 dokáže potisknout. A to je hodnota, která vás má zajímat. Čím více to bude, tím má náplň větší kapacitu a tím větší úspory na tisku vám dokáže přinést. Opět musíme připomenout, že největší kapacity mohou nabídnout již zmíněné alternativní náplně. I to je důvod, proč je hledat.

Tiskněte ekonomicky

Jak na to? Platí dvě zásady. Barevné náplně jsou většinou dražší a pokud to není nutné, používejte jenom ty černé. Tiskněte tedy takzvaně černobíle. Další zásadou by mělo být i správné nastavení vaší tiskárny. Tedy to, kolik inkoustu nebo kolik tonerového prášku si vezme. U většiny není problém nastavit režim tisku na takzvaný „koncept“. Na běžné firemní dokumenty tato kvalita plně dostačuje. Pokud jde o ekonomičnost provozu, jedná se o nejlepší cestu, kterou jenom můžete zvolit.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..