placení faktur

Kdo platí faktury nejpomaleji?

Cesta podnikání je v dnešní době velmi častá, protože mnoho lidí bere přesně tuto cestu jako svou vysněnou už jen z toho důvodu, že je na úplném začátku pohlcuje jakási očekávanost toho, že jednoho dne budou mít na účtu miliony korun a jejich život bude naprosto svobodný a bez žádného časového ani finančního omezení. Jenže za takovou situací vede ještě hodně dlouhá cesta, pakliže se nacházíte na úplném začátku. Mnohdy se musíte poprat například s tím, že vám vaši odběratelé nezaplatí faktury, což se pro vás může jevit jako zásadní problém, který jen stěží můžete překonat. Ovšem takové situace jsou naprosto běžné, proto si dohlížejte na to, jak rychle jsou vaše faktury spláceny, protože právě v takovém případě se můžete vyhnout následným potížím.

V poslední době vznikly celosvětové analýzy, které ukázaly, kdo nejpomaleji splácí faktury. Ukázalo se, že nejhůře jsou na tom Řekové, kteří splácejí faktury opravdu nejpomaleji. Na platby jejich dodavatelé čekají ne čtrnáct dní, ale mnohdy také měsíce. Kdo se však octl na druhém či dalším místě a na jakém místě se umístila Česká republika?

Česko si vede skvěle – je mezi lepším průměrem

Splácení faktur nedělá problém pouze Řecku, které dokáže svou fakturu splatit zhruba v průměru zhruba až za dvaadevadesát dní. Mezi špatně platící země patří také například i Itálie. Na pozicích zemí s lepším průměrem v tomto zaměření se ocitá například Rakousko, které platí zhruba v rozmezí kolem čtyřiačtyřiceti dní. Česko spadá také do lepšího průměru, to totiž platí své veškeré závazky zhruba za dvaapadesát dní. Tuto analýzu konkrétně poskytly úvěrové pojišťovny Euler Hermes ze skupiny Allianz, která svá data našla u firmy Bisnode. Pro zajímavost – Češi jsou ve splácení faktur lepší než například Němci. To se dá počítat jako úspěch vůči našim, někdo by možná řekl i vyspělejším, sousedům.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..