úspěch

Opravdu uspějete tehdy, kdy vás práce naplňuje?

Všude se píše o tom, že jestli děláte práci, která vás baví, budete naprosto naplnění a výplata či peníze z práce budou jen a pouze jakýmsi bonusem, po který to však dělat nebudete. Budete to dělat pro ten pocit štěstí, který vás prožene od konečků prstů až po konečky vlasů. Ostatně v takové práci následně budete rychle postupovat, protože pokud budete dělat, co vás baví, pak do toho dáte naprosto všechno. Je toto tvrzení ale pravdivé? Většina lidí tomu nevěří, proto se každý den přemlouvá k tomu, aby strávila osm hodin v práci, ve které jsou jen kvůli tomu, že je to pro ně jediný zdroj obživy. Jejich štěstí v práci je však až na druhém místě, první jsou samozřejmě peníze, které si v dnešní době naprosto podmanily svět.

Je to tak, ale chce to čas – jako ostatně všechno

Pokud se ovšem odtrhnete od davu a budete přemýšlet o tom, co by vás mohlo bavit a následně takovou práci dělat začnete, pak se můžete těšit z toho, že opravdu uspějete a že vaše jmění za několik let postoupí k obrovským číslům. Bohužel ani tehdy, kdy děláte práci, která vás baví, nepřijdou výsledky ihned, jak si mnoho lidí myslí. Je to běh na dlouhou trať, přesto to není tak dlouhá cesta, jak ta zaměstnanecká, pokud vás práce nebaví.

Je to tedy pravda – to, že uspějete, pokud děláte práci, která vás baví. Jen to půjde trochu pomalu, ale jmění dosáhnete mnohem rychleji, než v běžném zaměstnání. V práci, která vás naplňuje, budete dosahovat výsledků rychleji a bude pro vás už i cesta jakýmsi cílem. Mottem, že cesta je cíl, se řídí řada podnikatelů, kteří se bezhlavě pustili do podnikání, protože si o něm mysleli, že je bude naplňovat. Řada z nich měla dokonce i pravdu, proto se není čemu divit, když se dnes mohou pyšnit tím, že mají své čestné místo v žebříčku nejbohatších lidí světa. Proto i vy dělejte to, co vás baví, a už nikdy nebudete pracovat. Vaše práce se stane pro vás jakýmsi koníčkem, ke kterému se budete mile rádi vracet.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..