Kvalitní romantické knihy

Pět knih, které by si měla přečíst každá romantická duše

Každý z nás má jinou povahu. Někteří se řadí k egoistům, jiní jsou známí svým smyslem pro humor. Mezi nám se však najdou i ti, kteří jsou známí hlavně díky své romantické duši. Mnoho lidí si myslí, že romantické jsou jen ženy, ale romantičtí mohou být i pánové, což je zcela v pořádku. Jak muži, tak i ženy si občas rádi přečtou kvalitní knihu, která jim pomůže dostat z hlavy stres a chaos. Otázkou ale je, jaké knihy stojí za přečtení.

Romantických výtisků najdete v knihkupectvích či v knihovnách mnoho, ale na základě stručného popisu si nikdy nevyberete kvalitní knihu. Za přečtení stojí vždy ty, které jsou zfilmované. Filmaři si totiž nevybírají knihy, které jsou nudné či nezajímavé, většinou si vybírají takové příběhy, u nichž ví, že lidi zaujmou.

Proto vám přinášíme tipy na pět knih, které byly sice zfilmované, ale ne nadarmo se říká, že kniha je přece jen jiná než samotný film.

Všechno, úplně všechno

K těm novějším kouskům se řadí skvělá kniha „Všechno, úplně všechno“, která pojednává o dívce, která celý život má za to, že je nemocná. Jenže když se do sousedství přistěhuje kluk, do něhož se na první pohled zamiluje, rozhodne se hazardovat se svým životem, aby okusila to, jaké to je žít s láskou v srdci. Risk jí však přinese obrovský zisk.

Než jsem tě poznala

Fantastická kniha, kterou má na starosti Jojo Mores. Tato autorka je obecně známá díky svým neotřelým, romantickým příběhům, kterým uvěříte do posledního slova. Kniha „Než jsem tě poznala“ však přečká očekávání.

Hvězdy nám nepřály

Celosvětový hit – tak se dá označit filmový snímek, který vznikl do kin před pár lety. Jednalo se o film „Hvězdy nám nepřály“, který byl natočen podle světového bestselleru od Johna Greena.

Velký Gatsby

Abychom ukázali, že i klasika stojí za přečtení, zmíníme i Velkého Gatsbyho. Tento příběh je neotřelý a bohužel i stále aktuální.

Anna Karenina

A když zabrousíme k těm starším dílům, za zmínku stojí i Anna Karenina. Toto dílo je však objemnější, občas jsou zde zbytečné pasáže, které čtenář přeskočí, ale samotný děj? To je romantika sama!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..