Spotřebiče v kuchyni

Díky jakým pomocníkům v kuchyni ušetříte čas i sílu?

Vaření už dávno není za trest. A už dávno neplatí, že vařit musí jenom ženy. Do kuchyně se začínají hrnout hlavně muži, a to z toho důvodu, že je to dnes tak jednoduché! Skutečně, vaření už dávno není těžkou činností, ale díky vychytávkám a vymoženostem, které v kuchyni máme, je vaření snadné a hlavně rychlé. Existuje hned několik pomocníků, kteří šetří jak náš čas, tak i sílu. O jakých pomocnících je řeč?

Když si vybavíte svou kuchyni doporučenými pomocníky, nejen, že bude vaření najednou zábavou, ale taky se z toho stane koníček, který si doslova zamilujete. Ušetříte svůj čas, ušetříte svou sílu a už nebude vaření jen únavnou činností, po které následuje dvacetiminutový šlofík.

Jaké moderní technologie ocení jak milovníci vaření, ale i odpůrci této činnosti?

Mixér

Mixér je zkrátka a dobře pomocníkem do domácnosti. Málokdo si dokáže představit kuchyni bez mixéru. Tato pomůcka je víc než skvělá! Dokáže rozmixovat naprosto všechno. Nejužitečnější je tyčový mixér, který je vhodný při přípravě nejen pomazánek, ale například i při přípravě krémových polévek či omáček. Jelikož není nijak prostorný, dobře se skladuje. A většina z nich se taky lehce ovládá.

Elektrická struhadla a mlýnky

Vždy, kdy mátě něco uvařit, vyhnete se zdlouhavému strouhání (například sýr nebo mrkve). V dnešní době se už takovému vaření vyhýbat nemusíte. Existují totiž elektrická struhadla a mlýnky. Díky nim už nebudete mít ostrouhané prsty a nebudete se muset se strouháním zdlouhavě potýkat. Co se týče takového mlýnku, tak ten oceníte například při přípravě karbanátků z mletého masa.

Tlakové hrnce

Někdy není na vaření čas. Někdy je, ale nechce se vám, ovšem musíte. V tom případě vám pomohou tlakové hrnce, které jsou známé a oblíbené hlavně díky své bezpečnosti. Navíc jídlo, které se v nich vaří, nemusíte hlídat. Jenom nastavíte čas a počkáte, až vám hrnec sám ohlásí, že je uvařeno.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..