Pokojové rostliny

Pěstujeme aglaonemu čínskou. Co vyžaduje?

Milujete pokojové rostliny? Pak jistě musíte pěstovat i krásnou aglaonemu. Tu totiž jen tak někdo nemá. Pokojové rostliny jsou běžnou součástí domácností. Bez nich není domácnost útulná a pořádně zabydlená. Pokud nepatříte mezi zkušené zahrádkáře či zahradníky, nemusíte věšet hlavu. Existují druhy pokojovek, které jsou zcela nenáročné a které nevyžadují žádnou speciální péči. A aglaonema je jednou z nich.

Existuje mnoho druhů pokojových rostlin, které jsou nenáročné. Ve zkratce jim stačí jenom to, když jim najdete vhodné stanoviště, na kterém budou moct v klidu růst. Každá květina vyžaduje jiné stanoviště, každá potřebuje jiné množství sluníčka. Než si tedy konkrétní druh květiny koupíte, vždy si o ní zjistěte první poslední.

Jestli si chcete koupit nádhernou a zajímavou aglaonemu, vše vám o ní řekneme, abyste věděli, do čeho jdete.

Rostlina předurčena pro tmavší pokoje

Pokojovými rostlinami chceme většinou vyplnit tmavé rohy místností. Jenže ne každá pokojová rostlina dobře snáší stín. Aglaonema je ideální, protože se říká, že právě tato pokojovka byla pro stinná místa předurčena. Jelikož neroste do výšky, je potřeba ji posadit na nějaký stolík nebo na polici, protože jinak v rohu místnosti nevynikne.

Ideální jsou pro ni nejasné kouty a miluje pochmurné interiéry.

Jak se o ni starat?

Aglaonemu poznáte tak, že má tmavě zelené listy, které jsou protkány stříbrnou barvou. Je tedy dvoubarevná a miluje vlhké prostory. Jelikož má velké, bujné listy, je třeba ji rosit, a to nejen díky kvůli dostatečné vlhkosti, ale i proto, že se na ni usazuje prach, který jde na velkých listech vidět. Ideální je, když ji pěstujete v misce s vlhkými kamínky.

I když miluje vlhké místnosti, zároveň miluje i teplo. Nesmí se pěstovat v místnostech, kde je méně než patnáct stupňů Celsia. Se zaléváním to nepřehánějte. Substrát musí vždy dobře proschnout.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..