Stříhání psů

Ostříhejte své domácí mazlíčky doma a ušetřete

Máte doma pejska? Pak moc dobře víte, že takový pejsek není vůbec levná záležitost. Je to sice kamarád na velkou část života, ovšem na druhou stranu je to obrovská investice. V nedávné době vyplynulo na povrch, že Češi dokážou za své čtyřnohé domácí mazlíčky utratit i několik milionů korun ročně. Moc si je totiž rozmazlují. Často je objednávají na stříhání, na pedikúru či je dávají do drahých psích hotelů, aby nemuseli být doma sami, když jsou majitelé v práci. Jenže to pejskové nepotřebují. Pokud potřebujete ušetřit, ušetřete na domácích mazlíčcích. Ani to nepocítí. Naopak budou rádi, že jim věnujete více pozornosti.

Jak jsme zmínili, Češi si v poslední době oblíbili zejména psí hotely, psí kadeřnice nebo psí pedikérky. Psi to však nepotřebují, vše totiž může obstarat majitel sám. Pokud jste v práci, svého psího mazlíčka můžete dát k sousedům nebo k prarodičům. Pokud svého pejska potřebujete ostříhat, vezměte to do svých rukou. Není to nic těžkého, když víte, jak na to. To samé platí i u psí pedikúry.

Jak na psí stříhání

Psí kadeřnice jsou čím dál dražší. Jestli máte doma čtyřnohého, dlouhosrstého domácího mazlíčka, víte, že se jedná o poměrně nákladnou službu, která vás dříve nebo později dostane do finanční tísně. Raději si vezměte psí stříhání do svých rukou.

Psa lze ostříhat s pomocí nůžek či strojku. Pokud je pes zvyklý na strojek, stříhání je daleko jednodušší. Samozřejmě ani s nůžkami se nejedná o nic těžkého, jenom musíte být krapet opatrnější zejména při stříhání hlavičky.

Jak na psí pedikúru

I psi potřebují pedikúru, to ví každý majitel psa. Pokud je pes typicky domácím mazlíčkem a ven ho nepustíte, drápky se přirozeně na měkkém koberci či na polštářích neobrousí. Je nutné se tedy o drápky postarat. Doporučujeme sáhnout po ostrých kleštičkách.

Drápky však stříhejte opatrně, ať pejskovi žádný drápek nezastřihnete. Pokud se tak stane, při kapání krve si nedělejte starosti. Krev kapat přestane a zaschne, ovšem pokud krev teče, je třeba zajet za veterinářem.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.