Exekuce v ČR

Exekuce je čím dál častější. Potýkají se s ní především senioři

Pokud se zajímáte o ekonomiku v České republice, moc dobře víte, že ekonomická situace v Česku je relativně dobrá. Nezaměstnanost je rekordně nízko, zaměstnanost zase rekordně vysoko. Stále se přidává na výplatních páskách a dalo by se říct, že si v naší zemi všichni žijí idylickým životem. Bohužel, i když je ekonomická situace poměrně dobrá, přesto neklesá počet exekucí. Dalo by se říct, že v poslední době naopak rose počet exekucí, které padají zejména na matky samoživitelky nebo na seniory, kteří se zadlužují díky dětem nebo vnoučatům.

V nedávné době vyplynulo na povrch, že do exekucí skutečně spadá čím dál více samoživitelek a důchodců. Informovala o tom Česká správa sociálního zabezpečení, která získala potřebné podklady od oddlužovacích firem.

S nelehkou finanční situací se potýká skutečně mnoho z nás.

Proč do exekucí spadají matky samoživitelky?

Jak jsme zmínili, nejčastěji spadá exekuce na matky samoživitelky, které v době žití s partnerem podepsali místo něj nějakou půjčku. Jenže on je zanedlouho opustil a najednou museli začít splácet půjčku jen z mateřského příspěvku do státu. A tak to samozřejmě dál nešlo, najednou na ně spadla exekuce a znepříjemnila jim celý život.

Jedna exekuce nestačí

Stejně tak se s exekucí potýkají i důchodci, kteří se většinou zadlužují díky vnoučatům či dětem. V roce 2010 bylo důchodců s exekucí kolem padesáti tisíc, dnes je však suma o čtyřicet tisíc vyšší, bohužel.

Mnohdy jedna exekuce nestačí. Tři a více exekucí má zhruba půl milionu Čechů, více jak 150 tisíc lidí má dokonce více jak deset exekucí. Jedná se o exekuce, které mají lidé starší patnácti let. Za poslední rok přibylo více jak třicet tisíc exekucí, aktuálně se celkový počet exekucí blíží k devíti stům tisíc. Podle odborníků se mnoho lidí naučilo s exekucemi žít, než aby se z nich zkusili dostat.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.