Pestrá a příjemná domácnost

Pestrost a pokojové rostliny pro příjemnou domácnost

I když je v současné době moderní hlavě bílá barva, která by měla vynikat ve vaší domácnosti, někteří lidé touží spíše po pestrosti. Jestliže i vy jste milovníkem pestřejších zátiší, tento článek vám přijde vhod. S pestrostí bychom měli být opatrní, protože výrazné barvy různými způsoby reagují na naši náladu. Na druhou stranu barevnost nám náladu pokaždé zlepší, když je barev tak akorát a když jsou v takovém uskupení, kdy ladí. Když svou barevně vymalovanou místnost vyplníte ještě pokojovými rostlinami, budete si připadat jako v exotických destinacích, v nichž chybí jen papouškové.

O terapii pomocí barev toho bylo napsáno hodně. Jak jsme již zmínili, každá barva působí na člověka jinak. Při malování místností v domě musíme mít stále na mysli přísloví, které říká, že všeho moc škodí. S barvami to tedy rozhodně nepřehánějte a vybírejte si takové barvy, které ve vás vzbuzují jen štěstí. Pozor si dejte zejména na červenou barvu, která má tendenci vzbuzovat agresivitu v lidech.

Poté volné prostory vyplňte pokojovými květinami, které si skutečně zamilujete.

Znáte třepenitku?

Málokdo o této kytičce ví, což je velká škoda. Jedná se o krásnou, dlouho kvetoucí kytičku, která se nazývá celým jménem třepenitka nálevkovitá. Má zrcadlově lesklé tmavozelené lístky a její květenství připomíná exotiku. I když neroste do velkých výšek, upoutá pozornost.

Třepenitka nálevkovitá miluje hlavně světlo, proto ji dejte do světlého pokoje, kde dominuje například modrá nebo žlutá barva. Na přímé sluneční paprsky ji nevystavujte, ale taky ji nedávejte do místností, kde je méně než osmnáct stupňů Celsia.

S rýmovníkem proti nemocem

Nepostradatelnou rostlinkou, která má v našich domácnostech místo, je rozhodně aromatický rýmovník. Jedná se o květinu pocházející z Austrálie a je známý hlavně díky svým zoubkatým, plstnatým listům. Pokud si uvaříte z rýmovníku čaj, zaženete mnohá nepříjemná nachlazení.

I tato květina miluje teplo, ale netouží po slunečním úpalu. Sušší vzduch mu nevadí, stejně jako mu nevadí místo v blízkosti topení. Co však nemá rád, tak je přelití, proto na přelití si dejte velký pozor.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..