Keře na zahradu

Jaké keře vysadit na zahradu, aby ji rozzářili všemi barvami?

O naši zahradu se hlavně během jara musíme starat. Aby nás vždy okouzlila na první pohled, vysaďme na ni keře a zajímavé květiny, kterým nevadí ani stinná místa. Samozřejmě druhů a květin, které se hodí na naši zahradu, je mnoho, nicméně jen o některé z nich se nemusíte takřka vůbec starat. Pojďme se podívat na zajímavé květy a keře, které dokážou zahradu rozsvítit všemi barvami.

Hortenzie jako královna zahrady

Mezi nejkrásnější rostliny, které si můžete na zahradě vysadit, patří hortenzie, které jsou známé hlavně díky svým velkým, takřka masivním barevným květům. Hortenzie jsou skvělé nejen proto, že září všemi možnými barvami, ale taky proto, že milují stín (a polostín). Pokud tedy potřebujete rozzářit temný kout vaší zahrady, vysaďte do něj právě hortenzie, které sluníčku k životu nepotřebují. Jsou mimochodem velice odolné, nevyžadují kyselou půdu. Doporučujeme jim do jámy přidat trochu rašeliny.

Hlohyně jako krása, která neopadává

Pokud chcete vaši zahradu rozzářit červenou barvou, můžete si na ni vysadit hlohyni šarlatovou. Jedná se o neopadavý keř, který je krásný po celý rok. Dalo by se říct, že tento keř mění barvy. Z jara roste bíle, na podzim má krásné, oranžové až červené plody. A jak jsme zmínili, neopadají ani během zimy.

Je skvělé, že bohyně není vůbec náročná. Nemá moc v lásce kyselou půdu, ale že by ji přímo nenáviděla, to se říct nedá. Nevadí jí ani polostín, a pokud ji zapomenete zalít, nic se nestane. Navíc oceníte to, že skvěle odolává škůdcům, tudíž opět o starost méně.

Brslen jako stálezelená, přesto okouzlující nádhera

Jestliže nejste milovníkem bobulek nebo květů, zaujme vás okouzlující brslen. Je ho spousta druhů, ovšem ať už si vyberete jakýkoliv druh, je třeba vědět, že miluje stín. Je známý hlavně svými vybarvenými listy. Nejlépe si ji vytvarujete řezem, proto se toho nebojte.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..