McDonald’s jako ukázka stabilního podnikání

McDonald’s jako ukázka stabilního podnikání

Na trhu najdeme mnoho firem, které jsou ukázkou stabilního podnikání. Pokud sledujete každoroční vyhlašování top stovky franšíz, určitě vás zaujal i letošní žebříček. První místa obsadila rychlá občerstvení, jak už je zvykem, dokonce i první místo zůstalo beze změny. Opět se na prvním místě umístil McDonald’s. Nemůžeme se tomu divit, jedná se o stabilní podnikání, od kterého bychom se mohli učit.

McDonald’s má za sebou velice zajímavý rok. Opět se stal jedničkou mezi gastronomickými franšízami a nejen to. Rozhodl se, že opět vyhledá nové franšízanty, kteří by chtěli otevřít pobočku v České republice. V blízké době se plánuje otevření jubilejní sté pobočky McDonald’s, kterou najdeme na území České republiky.

Jelikož loňský rok byl pro firmu opět ziskový (za loňský rok se utržilo o třináct procent více než předešlý rok), franšízanti se do firmy jen hrnou. V Česku by firma chtěla otevřít nové pobočky například v Českých Budějovicích.

Investovalo se do modernizace

V nedávné době všechny pobočky v České republice prošly rozsáhlou modernizací. Všechny restaurace této značky se rekonstruovali do restaurací nové generace. Digitalizace se stala součástí většiny restaurací, zákazníci ocenili převážně digitální kiosky, u nichž i mohou pohodlně jídlo objednat.

Čím nás překvapí McDonald’s letos?

Co se týče letošního roku, i letošní rok má být pro McDonald’s významný. Letos se má zavést donáška až ke stolu. Taky se změní dodavatelé surovin, zapojit do provozu těchto restaurací by se měly spíše takové firmy, které dodávají lokální suroviny.

I letos jistě dosáhne McDonald’s navýšení obratů. Vždyť se jedná o firmu, která má nejpropracovanější franšízový systém na světě, což dokazuje i nestálé rozrůstání se. Nemůžeme se divit tomu, že se dlouhodobě vyskytuje na první příčce v top stovce franšíz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..