pes v domácnosti

Pes v domácnosti – ano nebo ne?

Domácí mazlíčci jsou něco krásného, co si většinou pořídíme, abychom nebyli sami. Pro zamilované páry je to něco, co přichází před dítětem, protože na nich si vyzkouší, jaké to je, když se starají o dalšího živého tvora ve svém životě. Je však nutné podotknout, že mazlíčci jsou na celý život, nikoliv pouze na dobu, než přijde miminko.

Mnoho lidí miluje různé rasy psů. Ti, kteří mají svůj vlastní dům se zahradou, chtějí mít většinou psa, který jim bude hlídat zahradu. Proto se zaměří především na větší rasy psů, kteří jsou pro venkovní pobyt naprosto stvoření. Někteří však žijí především na bytě, proto se zaměřují na takové rasy, které jsou spíše drobné, proto u nich vítězí především malí ratlíci nebo čivavy, ale existují i ti, kteří si domů nechají vlézt i velkou rasu psa. Otázkou však zůstává, jestli je nebo není mít takového psa ve své domácnosti nebo je to jenom krok vedle, který nám může rapidně zničit nábytek.

Jsou pejskové doma dobrou volbou či nikoliv?

Pokud máte doma malou rasu pejska, která je určená pro chování v domě, pak to není špatná volba, protože malí pejskové vám většinou nezničí třeba nábytek nebo nerozkoušou velké množství pantofel. Jedinou nevýhodou u chlupatých pejsků je to, že budete mít chlupy asi všude, kam se podíváte, proto stále vysávání je na denním pořádku a je jakousi každodenní nutností. Navíc musíte mít ze začátku velkou trpělivost, protože potřebujete psa naučit, aby chodil čůrat tam, kam má.

Pakliže ale milujete větší rasy, je dobré, abyste je měli spíše venku, protože bohužel takové rasy psů mají bez výcviku tendenci kousat vše, co potkají. Navíc v domě nemají dostatek prostoru (především v bytě, který je velmi malý, je pes opravdu jako ve vězení, i když má milující páníčky). Velký pes potřebuje mít prostor, stejně jako malému psu stačí menší prostor.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..