paypal

PayPal – čím dál častější forma úhrady

Každý den trpí naše peněženka tím, že z ní zkrátka dáváme velké obnosy ven. Jenže většinou jsou to obnosy hlavně za jídlo, které si opravdu kupujeme denně. Přece jenom jíst se musí a potraviny opravdu většinou nakupujeme každý den, protože pokud máme velkou rodinu, pak se není čemu divit, když se všechno během jednoho dne i sní.

Je však zajímavé, že se v poslední době lidé vzdávají veškeré své hotovosti v peněžence. Lidé opravdu chtějí platit kartou. Výběry z bankomatu jsou však jen u některých bank zpoplatněné a je opravdu zvláštní, že lidé se dostali během několika posledních měsíců k tomu, že už se nebojí platit kartou, ať se děje, co se děje. Většinou jsme byli zvyklí, že když objednáváme z internetu, pak se rozhodneme platit až na místě při odběru balíku, kdy si ho zkontrolujeme a jsme si tím pádem jisti, že nám vše v pořádku přijde. Dnes už to tak není ani zdaleka. Dobírka se jaksi dostala do ústraní a lidé opravdu začali nakupovat přes internet tak, že si raději zaplatí něco online předem. I když je to pro ně jistý risk, během těch let, kdy internet funguje na takové fázi, jako funguje, se to jaksi posunulo do pozadí – ten strach, že by nám snad něco nepřišlo tak, jak nemělo.

Platba online kartou je nejspíše oblíbená tak moc proto, že se lidé naučili šetřit. Při dobírce se přičítá asi šedesát korun balné, a to je už při zakázce, která stojí třeba pět set korun, naprosto nesnesitelně velká částka. Lidé se tak rozhodnou radši zaplatit online kartou ve snaze ušetřit, než aby pak museli ještě připlácet za balení při platbě dobírkou.

Co se při platbě kartou nejčastěji využívá?

Platit kartou online dnes můžeme mnoha způsoby. Nejčastěji to bývá tak, že napíšeme číslo karty, kód zezadu na kartě a také datum, do kdy nám karta platí. V jiných případech mají na mnoha stránkách po prvním nákupu údaje už zaznamenané, proto nám přijde pouze textová zpráva do mobilního telefonu, že se snažíme provést nějakou operaci.

V poslední době se však stal populární zejména PayPal, který se začal využívat zejména tehdy, kdy se dostaly do módy čínské internetové servery, kde je všechno naprosto za pakatel. Díky tomu jsme si založili tento účet, který je propojený s naším bankovním účtem, proto při placení se automaticky odečtou peníze z našeho účtu a během okamžiku se přičtou na účet dodavatele. Je to hlavně rychlý proces, který nám umožní to, že nám zboží přijde v opravdu rekordním čase.

Jedná se navíc o naprosto bezpečnou formu úhrady, proto se nebojte registrovat se do tohoto systému.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..