ženy

Kdo patří mezi aktuální nejbohatší ženy světa?

Ženy už mají naprosto po krk toho, že by se snad musely pánům zpovídat, za co utrácejí, nebo si dokonce od nich peníze vyptávat. Chtějí ukázat, že i ony dokážou vést podnik, jenž bude na stejné úrovni, jako jsou ty mužské podniky. Ženy se do podnikání hrnou čím dál více a je to samozřejmě dobře. Roste tak nejen naše, ale celosvětová ekonomika, navazují se zahraniční vztahy, rostou peníze na bankovních účtech. Ženy se navíc v mnoha případech snaží o to, aby jejich konta byla opravdu tučná, aby ukázaly, že opravdu dokážou být samostatné a že rčení, které říká, že žena patří do kuchyně, už dávno neplatí.

To, že toto rčení už dávno neplatí, svědčí i fakt, že se mezi nejbohatšími lidmi světa vyskytují i ženy, které se svým majetkem rozhodně mohou chlubit a nemusí se za něj stydět. Kdo aktuálně drží vedoucí pozici v žebříčku nejbohatších žen světa a kdo je těsně v zákrytu?

• dědička Christy Walton

Nejbohatší žena světa je stále žena, která zdědila obchodní společnosti Walmart, a to dvaašedesátiletá Christy Walton. Podle časopisu Forbes si tuto pozici drží už nějaký ten pátek a stále z této pozice nechce jen tak sklouznout. Její jmění se pohybuje zhruba kolem čtyřiceti miliard dolarů, proto se není čemu divit, když to první místo opravdu stále udržuje.

• Jaqueline Mars

Rodina Mars je v tomto žebříčku naprosto oprávněně. Spousta lidí si na jejich výrobcích vypěstovala závislost. Mezi jejich výrobky totiž patří především tyčinky Milky Way, dále třeba lentilky M&M nebo oblíbené arašídové Snickers tyčinky. Z této rodiny mimo jiné pochází další žena, která se může řadit k těm nejbohatším na světě, a to Jaqueline Mars. Dcera a vnučka zakladatelů společnosti s bratry aktuálně dohlíží na chod celého tohoto velkého podniku. Její jmění se odhaduje zhruba na něco přes pětadvacet miliard dolarů.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.