jistota v investování

Jistota je i v investování důležitá, ale lépe je bez ní

Investování se dá velmi lehce přirovnat k podnikání, protože stejně jako investování, tak i podnikání je jeden velký risk. Bez riskování totiž nedosáhnete takového zisku, jak si představujete, proto se není čemu divit, když zbohatnou (opravdově zbohatnou) jen ti, kteří se nebojí žít v nejistotě. Ať už se někdo dá do světa podnikání nebo se zaměří pouze na investice a na to, jak může dobře zhodnotit své peníze, protože spořicím účtem své peníze opravdu nezhodnotí, je nutné myslet na to, že nejistota tu je a vždy bude.

Samozřejmě, mít jistotu v takových oblastech je sice důležité a každý na ni dbá, ale jistota se rovná i nulový zisk. Proto je lepší obejít se bez ní, než ji mít za zády během celé této velmi riskantní pouti, na kterou se vydá jen hrstka z nás, protože opravdu jen hrstka se nebojí vkročit do nejistého světa. Pakliže byste chtěli zbohatnout tak, jak si představujete ve svých snech, měli byste se zaměřit i na fakt, že místo investicí existuje také obchodování. I to je velmi populární, ovšem obojí odnáší patřičné riziko. Jedna z nich je o něco bezpečnější a stabilnější, ale co to je? Investice nebo obchodování?

Odpověď vlastně neexistuje

Mohli byste hledat na tuto otázku odpovědi snad všude, ale nikde byste se této odpovědi nedohledali. Být investorem nebo obchodníkem – to je zhruba to samé, protože nejistota je ve všech oborech stejná. Jen se liší přístupy, které mají své pro i proti, ale v konečném důsledku oba tyto jevy vyjdou na stejném ohodnocení. Navíc investor a obchodník – to jsou dvě profese, které se opravdu protínají. Z obchodníka se vždy může stát investor stejně tak, jako se z investora může stát velmi úspěšný obchodník. Než se však pustíte do jedné nebo do druhé profese, měli byste si rozhodně udělat obrázek o tom, co se vyplatí a co se nevyplatí. Každý z nás má totiž jiné priority a každý od daného oboru očekává něco jiné. Vždy je tedy dobré říct si pro i proti u obou dvou záležitostí a podle toho se ukáže, co je pro vás vhodné a co není.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..