spisovatelé

Jak jsou na tom spisovatelé známých bestsellerů?

Každé povolání má své světlé, ale také i tmavé stránky. Tak je tomu například u spisovatelů. Vymyslet a napsat příběh, který zaujme lidi, to je zkrátka něco! Ne každý má talent k tomu, aby takový bestseller mohl někdy napsat. Pokud navíc něco takového napíše, pak se bohužel musí velmi snažit, aby našel nějakého schopného a hlavně férového nakladatele, který mu dané výtisky rád zhotoví. Ovšem takových nakladatelů je čím dál méně a schopných tvůrců také ubývá.

Dnes však máme řadu takových spisovatelů, které se mohou řadit k hotovým špičkám. Jedná se o autory nejen světové, ale také i české, kteří se nám vryli do paměti nejen jménem, ale hlavně tím, co napsali. Jejich cesta však jistě nebyla vůbec jednoduchá a rozhodně neměli svou cestu vystlanou růžemi, přesto to zkusili a nevzdali to. Dnes jejich jména známe a jejich knihy jsme četli několikrát. Kdo patří mezit takové špičky a jak se jim vlastně daří v tomto podnikání?

Jak je na tom světová spisovatelská jednička – J. K. Rowlingová?

Spisovatelka, která před dvaceti lety napsala ságu o chlapci, který přežil, si dnes může koupit opravdu cokoliv, na co si vzpomene. Dokonce patří k těm nejbohatším ženám, ovšem ona moc dobře ví, že Harry Potter má svá nejlepší léta za sebou, proto se rozhodla zaujmout svět ještě jiným kouzelnickým světem. Fantastická zvířata a kde je najít je její nový trhák, který však už zdaleka nevzbudil takové ohlasy, jako Harry Potter. Ostatně už asi nikdy něco, co napíše, jí nevynese tolik, jako právě nejlepší kouzelnická sága všech dob.

A co čeští spisovatelé?

U nás se k těm spisovatelským jedničkám může řadit například mladý spisovatel Michal Viewegh. Viewegh je oblíbeným spisovatelem zejména v maturitní četbě. Jeho romány jsou čtivé, vtipné a hlavně dnes už zfilmované. On sám však říká, že pokud by nebyly romány zfilmované, jako spisovatel by se neuživil. Lidé dnes už nečtou, ovšem tento čtivý trend se dostává pomalu, ale jistě zase do módy. Kdo ví, třeba jeho novinky ho nakonec s výdělkem rapidně překvapí!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..