Okoř

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta!

Krásné letní počasí je tady, což znamená, že bychom žádný hezký den neměli trávit jen tak doma, protože přece jenom hezké počasí tu sice aktuálně je, ale rozhodně bychom ho měli využít naplno, protože ani nestihneme mrknout okem a bude už zase pryč. Během takových slunných dní si můžeme vyrazit naprosto kamkoliv. Můžeme jet například někam na dovolenou k moři, ale to je pro mnohé z nás už omšelé, protože moře je stále stejně modré a slané, chaluhy se nám stejně nepříjemně budou proplétat do prstů u nohou a následně i pláž bude stejně horká a stejně stále písečná. Ovšem samozřejmě moře má co do sebe, ale pokud toužíte po jednodenním výletu, měli byste se zaměřit na oblíbené hrady, zámky a zříceniny, kterých je v České republice habaděj a které stojí za takovou návštěvu.

Mezi oblíbené zříceniny se řadí především zřícenina Okoř, která stojí nedaleko Prahy. Jedná se o opravdu zachovalou zříceninu, na kterou se dostanete opravdu krásnou cestou, jež je opravdu jako žádná ze sta, jak se zpívá ve známé písničce o této zřícenině. Pokud tam zavítáte o víkendu, tak se můžete těšit na unikátní prohlídku s průvodcem. Samozřejmě si můžete takovou přehlídku udělat sami, protože na pokladně vám dají papír s výkladem, proto si ho můžete samozřejmě pročíst a časově si vše rozplánovat tak, jak vám vyhovuje. Je nutné však poznamenat, že s průvodcem je to přece jenom trochu historičtější.

Okoř oblíbený zejména svými festivaly!

Zřícenina hradu Okoř je oblíbená zejména proto, že se na ní každoročně konají nejrůznější hudební festivaly, které jsou samozřejmě stále plné a doslova narvané k prasknutí. Díky tomu, že je poblíž stanové městečko, si tam lidé mohou pohodlně přespat, což je na takovém festivalu to nejlepší, co nás může potkat. Hudba nás přece bude provázet do pozdních nočních hodin a následně se budeme moct těšit na unikátní ranní vstávání u tak historického místa plného pověstí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..