práce

Kdy hledají maturanti práci?

Období maturitních zkoušek je už opět letos za námi. Pro letošní maturanty byla nejtěžší hlavně slohová práce, která byla poprvé poslána do Cermatu, což znamenalo, že žádný profesor na střední škole, který dané studenty učil, nemůže přihlédnout a zanedbat možné chybičky, které se do písemné práce dostaly. Cermat byl letos nekompromisní a bohužel se jednalo o mnohem těžší zkoušku, než tu ústní. Letošní maturanti byli naprosto vyděšení, přesto velká většina úspěšně zvládla tuto zkoušku dospělosti. Následovat pak budou především přijímací zkoušky na vysokou školu nebo následné hledání práce.

Vysoká škola je však pro řadu absolventů středních škol ne příliš vhodné řešení, protože pokud se nechtějí stát doktory nebo jinými specialisty, pak si myslí, že je pro ně vysoká škola ztráta času, protože v dnešní době pár písmenek před jménem není zrovna něco, co by bylo ojedinělé. V současné době vedou nápady a myšlenky před titulem, který může leckdo dostat lusknutím prstů za pomocí peněz. Proto se není čemu divit, když se řada maturantů pustí plnou hlavou do zaměstnání. Je však zajímavé, že si své zaměstnání hledají až od září. Mají snad ještě na takové prázdniny nárok?

Někteří jsou velmi zodpovědní a práci začnou hledat ihned

Dlouhé prázdniny si většinou užívají ti, kteří jsou trochu línější a myslí si, že jim práce spadne do klína. Přesto se mezi absolventy maturit najdou i ti zodpovědní jedinci, kteří vědí, na jakou cestu se dali a že to nebude žádný med. Jedná se zhruba o pětinu maturantů, kteří si začnou práci hledat ihned po maturitě, tedy už v červnu. Přesně takové údaje vyplývají z aktuálního průzkumu agentury Grafton Recruitment. Největší šanci na dobrou pracovní pozici mají ti, kteří se orientují v technických oborech, dále na juniorských postech ve financích nebo v zákaznickém servisu, ale tam jsou potřeba především cizí jazyky, na které se klade velký důraz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..