Ochrana zdraví pracovníků

Ochrana zdraví pracovníků v průmyslu

Každý pracovník, který při práci používá ochranné pracovní prostředky, už se jistě přesvědčil, že třeba špatně padnoucí brýle či respirátor dokážou totálně otrávit práci. Velké týmy odborníků z technologických společností proto při vývoji ochranných pomůcek kladou enormní důraz na bezpečnost i pohodlí při práci. Výborné jsou respirátory a filtrační polomasky s dnes již zcela geniálními pohodlnými konstrukcemi, účinným filtrováním částic prachu a netěkavých kapalin s velmi snadnou manipulací.

Kam se hodí maska

Respirátory a masky uživí montéři, dělníci na stavbách, lakýrníci, potravináři i laboranti, Všichni, co se pohybují v rizikovém prostředí. Respirátory chrání dýchací ústrojí zejména před volně se pohybujícími částicemi prachu a bakteriemi. Nové výrobky zajistí i maximální komfort. Práce má přinášet i osobní uspokojení při procesu tvoření a neškodit zdraví. Pořídíte-li si masku či polomasku v samostatném obalu, zaručíte si také naprostou hygienickou nezávadnost a k tomu i snadnou skladovatelnost. Aby maska na 100 % plnila svoji základní funkci, je nutné ji správně používat a věnovat pozornost zejména jejímu nasazení a nošení.

Jak správně nosit masku a respirátor

Jednoduchým testem, jak si ověřit, zda respirátor velmi dobře těsní, je následující. Po nasazení respirátoru se ujistěte, že vám kolem nosu pevně sedí. Zprudka a zhluboka se nadechněte a rázem vydechněte, jako kdybyste inhalovali. Pokud vzduch proudí kolem vašeho nosu ven z masky, je jasné, že ji máte špatně nasazenou. Maska musí sedět dostatečně pevně i při pohybu a nesmí překážet ve výhledu. Maska by měla být v opravdu těsném kontaktu s vaší pokožkou a pomůže i oholený obličej. Pokud máte delší vlasy, raději je sepněte do culíku. Horní pásek masky musí být umístěn na temeni hlavy a nesmí být překroucený. Dolní pásek má být veden pod ušima, opět nepřekroucený. Nosní svorka musí být vytvarována oběma rukama přímo kolem nosu a tváří tak, aby velmi dobře těsnila. U plochých rozkládacích respirátorů se vždy raději ujistěte, že jsou jejich jednotlivé díly opravdu plně rozvinuté.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.