Chcete podnikat

Chcete podnikat? Překonejte strach a lenivost

Svět podnikání není jen tak pro každého. On v sobě totiž nese velkou míru zodpovědnosti, ale také kreativity a nutnost osobně růst. Bez osobního růstu totiž neporoste ani podnik, což je základní chyba, které se dopouštějí řady z nás. Mezi další problémy, které ve velké míře kříží cestu k úspěšnému podnikání, jsou především lenivost a strach. Když tyto dvě věci nepřekonáme, nikdy se nemůžeme stavit na úrovně vítězů, protože nikdy nebudeme tak úspěšní, jako jsou současní úspěšní podnikatelé.

Řadě z nás zkříží cestu i takzvaná prokrastinace. Jedná se o chorobné odkládání povinností, které pronásleduje hned velkou řadu z nás. Mnoho lidí se s ní neumí poprat, protože si řada z nás neuvědomuje, že tímto problémem trpí. Ostatně je důležité si ji zmínit, protože pouze tehdy, kdy překonáme boj s touto chorobou, tak teprve tehdy budeme zářit na vrcholu hory úspěšnosti.

Pakliže nevíte, jak s takovými podobnými problémy poradit, řiďte se následujícími tipy, protože právě ty vás dovedou do chvíle, kdy se budete cítit jako vítěz, protože vítězem skutečně budete. V takové chvíli překonáte strach, lenost i nepříjemnou prokrastinaci a budete mít jen úspěšný podnik, který bude růst přesně tak, jak budete růst i vy.

Žádné výmluvy! Pouze skutky!

Prokrastinace se objevuje nejčastěji tehdy, kdy máte něco dělat, ale neděláte to, protože si nacházíte jinou, zcela zbytečnou, činnost, díky které naprosto oddálíte plnění vašich každodenních cílů. Splnit své každodenní cíle je naprostou povinností, protože bez toho se nemůžete posunout dál. Pokud se rozhodnete raději pro svůj oblíbený televizní seriál, který znáte doslova nazpaměť, před nutností splnit si dané úkoly, bohužel vás prokrastinace v tomto momentu naprosto přemohla. Zkuste tedy ovládnout své touhy, které jsou zcela zbytečné, a řiďte se vaším TO-DO listem, na kterém máte přesně napsáno, co máte daný den splnit.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.