novinky v DPH

Novinky v DPH v letošním roce. Víme o nich?

Podnikatelů je na území České republiky opravdu habaděj a neustále přibývají. Je tedy nutno vědět o dani z přidané hodnoty, tedy o DPH, která se vztahuje na všechny podnikatele, kteří daně platí. I v této oblasti jsme letos zaregistrovali celou řadu novinek, kterou by rozhodně živnostníci, kteří jsou zároveň i plátci daně, měli zaregistrovat.

Daně jsou samozřejmě nepříjemností, která nám vždycky sužuje začátek roku. Podnikání v sobě nese zkrátka i povinnosti, nikoliv jenom bohatství, kterého samozřejmě můžete během svého podnikání dosáhnout. Do těchto povinností spadá i vyplnění daňového přiznání, které, jak již bylo zmíněno, sužuje každého podnikatele na začátku nového roku.

Nicméně je nutné poznamenat, že pokud je podnikatel plátcem DPH, měl by být ve střehu hlavně, co se týče novinek, které se pojí právě s nepříjemnými změnami a novinkami v této oblasti. Jistě, někdy je novinkou něco přínosného a pozitivního, ale v otázce daní se nic nezdá extra pozitivní, pokud se daně nemají snížit.

V tomto roce ale nedošlo ke změně v limitu pro plátcovství, tudíž se stále uplatňuje limit jeden milion korun, který obdržíte za dvanáct po sobě jdoucích kalendářních měsíců.

A co sazby DPH?

Co se týče sazeb DPH, tak došlo k přeřazení stravovacích služeb do 15% sazby daně. V platnost toto vstoupilo už na konci roku 2016.

A co daňový balíček?

Nad daňovým balíčkem bychom se měli trochu pozastavit. Přece jenom je nyní součástí i rozsáhlá novela zákona o DPH. Tato změna se týká uplatnění DPH pro osoby, které společně podnikají na základě smlouvy o společnosti, a to bez právní subjektivity.

Samozřejmě co se týče DPH, tak přišlo v platnost i řada jiných změn, které se týkají různých dalších novel, které bychom měli registrovat. Je však už na každém plátci DPH, co ho konkrétně zajímá a jestli se chce dál zajímat o novinky DPH.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..