anturie

Znáte anturie i jako pokojové rostliny?

Pokud navštěvujete často květinářství, pak většinou často nakupujete řezané květiny. Díky tomu, že se dnes dají koupit pokojové rostliny takřka všude, květinářství už dnes slouží jenom jako místo, kam si chodíme pro skvostné pugéty, jež hodláme darovat našim nejbližším. Většinou se snažíme o to, aby květiny byly vhodné pro toho, koho obdarováváme. Gerbery se volí pro ženy, růže pro dívky, anturie do takových květin, které jsou určeny mužům k narozeninám (například ke kulatinám).

Co se však týče anturií, ty milují i ženy, ale ne v té řezané podobě, ale jsou spíše rády za anturii v květináčích. Možná si teď klepete na čelo, ale opravdu – anturie jako pokojové rostliny opravdu existují. Jejich krása tak přetrvá mnohem déle než pouhých čtrnáct dnů. Jen to chce vědět, kde k nim přijít a jak se o ně vlastně starat.

Jsou jich plná květinářství!

Pro anturie v květináčích se nejčastěji chodí přece jenom do květinářství. Většinou si pokojových rostlin v těchto prodejnách ale nevšímáme, protože většinou sem opravdu míříme jenom kvůli nějaké vkusné řezané květině, a tak si mnohdy ani nevšimneme krásných červených anturií, které se na nás usmívají.

Jedná se o květinu, které květy jen tak neopadávají. Tedy samozřejmě opadnou, pokud se o ni budete starat, ale většinou opravdu dlouho dělají krásu. Je však nutné o ně pečovat – není to jako zamioculcas, o který se starat takřka nemusíte. Ten kromě občasného zalévání nepotřebuje takřka nic a vydrží opravdu kdekoliv – i ve stínu, i na slunci. Ovšem u anturie to tak bohužel není.

Jak se o ni starat?

Co se týče péče o tuto rostlinu – pak je nutné dbát na to, kde se rostlina nachází. Rozhodně ji nedávejte do tmavých koutů místnosti, má ráda pěkné sluníčko, ale ne zas moc. Tudíž nějaké polostinné místo pro ni bude naprosto ideální. Nezapomínejte ji zalévat. Doporučuje se ji zalévat do mističky pod květináčem, ale není to nutností. Díky tomu se však nebudete muset obávat z přelití, protože rostlina si díky zalévání do misky vezme vždycky jenom tolik, kolik skutečně vypít potřebuje.

U této rostliny si však dejte pozor na kropení, protože při velkém množství vody na listech mohou začít žloutnout a následně hnít.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..