méně nákladné franšízy

Jaké franšízy patří mezi nejméně nákladné?

Jestliže se chcete pustit do podnikání, rozhodně přemýšlíte nad tím, kolik byste měli našetřit. Přece jenom s každým začátkem podnikání je spojen samozřejmě i základní kapitál, který mnohdy nepatří zrovna k těm nejnižším. Většinou velká počáteční investice je ten problém, proč se lidé rozhodnou raději nadále pracovat v zaměstnání, které je nebaví. Jenže málokdo si uvědomuje, že lze nějaké podnikání rozjet i s minimálním kapitálem – takřka s pár korunami.

Dokonce se takové podnikání ocitá ve franšízových sítích. Podnikatelé nazývají nízkonákladové franšízové podnikání takto: „Franšízy na kolečkách“. Jedná se tedy o jakési pojízdné firmy, které nemají svou vlastní fyzickou provozovnu. Stačí tedy jenom vlastnit automobil nebo jenom počítač.

Flexibilita, levnost a nenáročnost

Franšízy na kolečkách je druh podnikání, do kterého se hrnou ti, kteří nemají nějak velký našetřený základní kapitál. Vždy tedy stačí jenom vlastnit automobil nebo počítač, aby se tak dalo podnikat. Hlavními vlastnostmi tohoto podnikání je flexibilita, dále také levnost a nenáročnost. Pokud se navíc bude dařit a budou dobré obchodní podmínky toho, s kým budete spolupracovat, pak se vám počáteční investice velice rychle vrátí.

Toto pojízdné podnikání je populární ještě z jednoho důvodu, a sice nepotřebuje se žádná fyzická provozovna. Není třeba tedy pronajímat žádné prostory nebo nechat si napsat provozovnu na trvalé bydliště, protože provozovna je vlastně stále na kolečkách.

Kdo takto třeba podniká?

Mezi takové podnikající společnosti, které se řadí do franšíz na kolečkách, patří třeba společnost NoH2O. Distribuuje vlastní produkty, nabízí i jiné další služby. K tomuto podnikání se potřebovalo hlavně auto, protože heslem této společnosti je, že pokud nejde zákazník za firmou, musí tato firma k zákazníkovi.

Další zajímavou franšízou je Extéria, která je jediná svého druhu na ČR, protože je z oblasti BOZP a výhodou konceptu je, že se jedná o klasický obchodní model, kdy nepotřebujete žádné znalosti z oboru BOZP, ale pouze správné obchodní nadání, jako u každé jiné franšízy. Pořizovací náklady jsou navíc okolo 250 tis, takže patří k velice levným franšízám, kde moc neriskujete.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..