sociální pojištění

Nižší sociální pojištění pro rodiče s dětmi

Daně jsou věčným každoročním problémem. Jedná se o velké problémy tehdy, kdy podnikáme a nevedeme si účetnictví tak, jak bychom měli. Najednou se nám dostane velkého zmatku, protože přece jenom termín je bezvýhradně vymezený, proto se není čemu divit, když řada lidí na poslední chvíli shání účetní nebo daňového poradce, který by jim naprosto skvěle a bez jakékoliv daně navíc vytvořil takové daňové přiznání, které bude samozřejmě podle aktuálnosti a bude naprosto správné.

Jenže daně neřeší jen živnostníci, ale také především rodiče s dětmi. Jeden z rodičů si totiž může na své dítě přiznat daň. Navíc děti vás vyjdou poslední dobou velmi výhodně, protože od nynějšího roku jsme se mohli setkat s novou daňovou kalkulačkou, kterou schválila vláda. Týká se především toho, že sociální pojištění bude pro rodiče s dvěma či více dětmi mnohem nižší, než už ostatních rodin.

Vláda tuto věc přijala naprosto vstřícně

Tato novela prošla přes vládu naprosto senzačně. Ministryně práce a sociálních věcí schválila návrh, aby rodiče, kteří mají větší rodiny (tj. dvě a více dětí) dostali větší slevu na sociálním pojištění. Tato úleva se má týkat nejen zaměstnanců, ale také i osob samostatně výdělečně činných. Samozřejmě ti rodiče, kteří nepracují a nijak nevydělávají, si tyto slevy na sociálním pojištění nemohou dovolit. Novela totiž cílí pouze na ty, kteří si vážně vydělávají a jsou ekonomicky aktivní. Díky tomu, že jejich rodina není zrovna malá, určitě tuto slevu na sociálním pojištění uvítají velice vstřícně. Slevy se však nepromenádují pouze v nízkých hodnotách, ale zasahují opravdu do vyšších čísel. Pakliže máte například dokonce už čtyři děti, můžete počítat s tím, že nebudete sociální pojištění z příjmu odvádět vůbec.  Tuto slevu však může využít pouze jeden z rodičů – stejně tak to funguje například u daňových slev na dítě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..