krásami Česka

Vydejte se za přírodními krásami Česka

Na dovolenou se jistě těší řada z nás. Aby ne, vždyť dovolená je vždy plná odpočinku a poznávání nových míst. Většina Čechů se však vydává poznávat spíše zahraniční svět a na ten náš český ráj, co tu máme, se často zapomíná. Proč tomu tak je? Sice nemáme slané modré moře, ale na druhou stranu máme moře piva, které je u mnoha pánů mnohem oblíbenější, než slaná voda, v níž se koupe. Přece jen takové dobré pivo k horku stoprocentně patří, ale nikde jinde než v České republice tak dobré nekoupíme. Proč tedy letos nezůstat raději v Česku.

Vždyť moře je stále stejně slané a stejně modré a sluníčko tam stále žhne, až všechny lidi na pláži spálí. Raději se vydejme po stopách českých krás. Přece ne nadarmo se říká, že pokud jste neprocestovali svou zemi, neprocestovali jste ve skutečnosti nic, i když jste možná viděli kulturu mnoha jiných zahraničních zemí.

Pakliže se tedy opravdu vydáte na cestu české přírody, jistě vás zajímá, která místa v Česku jsou nejlepší a nejkrásnější. Zkuste předně zvolit například Beskydy nebo Adršpachy, protože právě toto jsou místa, kde se vám jednoznačně bude líbit.

Co skrývají Beskydy?

Na Beskydech je to nejlepší to, že je zde Lysá hora. Tento nejvyšší vrchol této oblasti je každoročně a hlavně celoročně hojně navštěvován turisty a po turistických trasách dennodenně projde tisícovka turistů – ať už je jaro nebo léto či prosinec. Mimochodem je zde skvělé, že před čtyřmi roky zde byl otevřen také Beskydský pivovárek, a tak po náročném výšlapu dostanete skvělou odměnu.

Proč se vydat právě do Adršpašských hor?

Pokud se vám Beskydy nezamlouvají, vydejte se raději do Adršpašských hor. Pakliže milujete pohádkovou dovolenou, pak se vám tato bude stoprocentně líbit, protože se zde natáčela nestárnoucí pohádka Třetí princ. Mimo jiné vás však nadchne také příroda kolem, která je opravdu výjimečná a dech beroucí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..