Reklamace dětského tábora

Nesplní-li letní tábor očekávání, můžete jej reklamovat

K uspořádání dětského letního tábora stačí živnostenské oprávnění. Poté to dopadá tak, že vám uplakané děti volají a vy zjistíte, že ne všechno jde přesně podle plánu. Ne každý provozovatel táborů totiž dodrží, co nasliboval. Vaše děti tak mohou být ubytované v mizerných podmínkách zchátralých chatek místo zbrusu nově vystaveného kempu se vším všudy. Vy se však můžete bránit a tábor reklamovat, či se domáhat odškodnění. A pokud to nepůjde po dobrém, se žalobou se obraťte k soudu.

Když organizátoři nedodrží to, za co jste si zaplatili (kurz angličtiny či jiné aktivity), zkuste kontaktovat ostatní rodiče, klidně i skrze děti a dohodnout se s nimi na společné stížnosti. Pokud aktivity budou odpovídat přislíbenému programu, ale naopak zjistíte, že podmínky bydlení jsou jinačí než ty naslibované, pořiďte si vy nebo vaše děti snímky závad. Například stará chajda s děravou střechou, špinavá a proleželá matrace, absence slibovaných lektorů nebo vegetariánského jídla. Znovu si promluvte s ostatními dětmi nebo jejich rodiči, zda měli ty stejné problémy a podejte písemnou stížnost pořadateli tábora s požadavky na okamžitou nápravu.

Pořadatel by požadované věci měl napravit, ale jestliže k tomu nedojde, tábor reklamujte. Pokud i to nepomůže, je vaším právem podat na pořadatele žalobu. K úspěšnému reklamování a vymáhání odškodnění však musíte mít zajištěné důkazy! Fotografie hmotných závad či výpovědi svědků a potvrzení vedoucích lektorů, že se tyto chyby skutečně staly. V opačném případě vám reklamace nevyjde.

Co musí dobrý tábor splňovat?

Hygienické požadavky. Ty jsou nejpřísnější a nejrozsáhlejší. Stanovují pravidla jak pro kuchyň a potraviny, tak pro osobní hygienu. Z kuchyňských musí být dodrženo zajištění dostatku pitné vody, správné skladování potravin a také musí být zařízena nejen kuchyně, ale i jídelna. Z osobní hygieny jsou předpisy podle počtu dětí. Jedno umyvadlo s tekoucí vodou a odtokem je schváleno pro kvantitu pěti dětí. Osprchování v teplé vodě musí probíhat alespoň jedenkrát týdně a jeden záchod může odděleně (chlapci, děvčata) využívat až patnáct dětí. Při pochybnostech o dodržování těchto norem, nebo při střevních potížích dítěte se můžete obrátit na hygienickou stanici, která věc prošetří.

Zákazy a zabavování mobilů a jiných věcí příslušících dítěti, by neměly probíhat bez souhlasu rodičů. Vedoucí nejsou kompetentní osoby, které by mohly o něčem takovém rozhodovat. Tábory nejsou školy se státními předpisy o nepoužívání elektroniky. Proto jsou tyto „tresty“ dovoleny pouze tehdy, když se telefonicky domluví na souhlasu, nebo je souhlas součástí smlouvy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..