nenalette

Nenaleťte na triky realitních makléřů. Prozradíme nejčastější z nich

Mnozí lidé se snaží získat hypotéku dříve, než začnou platit velmi přísné a pro mnohé z nás až nesmyslné podmínky bank, k čemuž dojde letos v říjnu. V současné době se díky rostoucím žádostem o hypotéku a stále se snižujícím hypotečním úrokům lidé vydávají na prohlídky svých vysněných domovů. Pokud i vy patříte mezi zájemce o své vlastní bydlení a obrátili jste se na realitního makléře či realitní kancelář, buďte, prosím, na pozoru. Jejich triky a fígle jsou mnohdy velmi nenápadné, často však prodají díky fíglům byty či domy s nedokonalostmi, na které přijdete až během soužití v domě.

Realitní makléř je profese jako každá jiná, úkolem je prodat byty či domy, díky čemuž dojde k obdržení provize. Aby makléři získali vytouženou provizi, snaží se zkoušet na zájemce mnohé fígly a triky, které dopomohou k prodeji nemovitosti. Abyste nenaletěli makléřům, buďte ostražití. Mějte na mysli fígle, které mohou použít. A my vám prozradíme, jaké jsou nejčastější.

Pozor na oznámení fiktivní nabídky

Voláte makléři s odpovědí, že byt nebo dům kupujete, ale on vám sdělí, že byt byl zrovna před pár minutami prodán? Možná vám bude chtít nabídnout podobně krásný byt, jen trochu menší, bohužel i trochu dražší, ovšem ve stejné lokalitě. Nenaleťte tomuto pokusu dohnat vás ke koupi dražšího bytu. Mnohdy je jiná nabídka jen fiktivní. Prodat dražší dům znamená získat větší provizi, tudíž i to mohou realitní makléři udělat.

Falešní kupci jako starý trik, který však stále funguje

Pokud sledujete americké filmy, jistě jste narazili i na takové, kde američtí realitní makléři si vymysleli falešné kupce. Tedy člověka, který má o nemovitost také zájem a který je ochoten ihned podepsat smlouvu. Zájemci o bydlení – v tomto případě vy – tak neváháte a podepisujete smlouvu i bez přečtení. Situace v amerických filmech se však stává aktuální i v Česku. Člověk by řekl, že se jedná o velmi starý trik a že na něj jen tak někdo nenaletí, bohužel opak je pravdou. Ani by člověk nevěřil, kolik lidí naletí na starý známý fígl s dalším zájemcem.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.