českých hradů a zámků

Navštivte řadu českých hradů a zámků!

Česká republika v sobě skrývá mnohé krásy. Proto je například ideálním místem pro trávení dovolené. Nemusíme stále jezdit jenom do zahraničí za mořem a žhnoucím sluncem, ale také se můžeme jen tak potulovat krásnou českou přírodou a navštěvovat řadu hezkých míst.

Pakliže však během letní dovolené dávat přednost raději moři, Českou republiku poznávejte například alespoň o víkendech. Zaměřte se především na krásné hrady a zámky, kam můžete vyrazit nejen s partnerem nebo partnerkou, ale také s rodinou, protože děti budou naprosto unešené z toho, že mohou na malou chvilku vidět, jak žily skutečné princezny.

Řada hradů a zámků v sobě navíc nese ještě skvělé pověsti, díky kterým si danou historii zámku či hradu lépe zapamatujete. Vstupné většinou není nějaká závratná částka, proto se rozhodně vyplatí na takový výlet jet. Vždyť není třeba válení u televize během krásného slunečného víkendu, ne?

1. Červená Lhota

Mezi nejkrásnější zámky u nás vůbec patří rozhodně i zámek, který se rozprostírá ve východní části jižních Čech. Jedná se o vodní zámek. K tomuto zámku se nejen řadí známé pohádky Zlatovláska nebo O štěstí a kráse, ale také se k ní řadí známá pověst, která povídá, že panička zámku byla provázena ďáblem a její šílenost ji dohnala k tomu, že skočila do vody pod svou ložnicí. Zámek byl do té doby bílý, ovšem díky krvavým skvrnám, jež nešly vyčistit, musel být zámek přetřen na červeno.

2. Karlštejn

Známý hrad, na který nesměly ženy, je dodnes nejvíce navštěvovaný hradem u nás. Blízko něj lze navštívit také skvělý lom Amerika, a tak lze lehce skloubit nejen historické poznatky, ale také i skvělou přírodu. U obou míst se můžete kochat prostředím, které můžete vidět v řadě dnes velmi oblíbených filmů. Mezi nejznámější patří například Limonádový Joe a samozřejmě na hradě se natáčela i nestárnoucí Noc na Karlštejně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..