Udělejte doma kout

Udělejte doma kout i pro vašeho domácího mazlíčka

Každá domácnost je pro členy rodiny místo, kam se mohou vracet při náročném dni, kam se mohou vrátit se stížnostmi či s chválou, kde se mohou všichni potulovat bez make-upu či bez tepláků. Je to zkrátka místo, které je to nejhlavnější v našem životě. Jenže je nutné dbát na to, abychom naši domácnost pěkně i zútulnili. Nemůžeme se přece držet pouze v místnostech, které jsou obklopeny pouze holými zdmi. Je nutné dbát na to, abychom se rozhodli vybrat nábytek, který je naprosto skvělý a se kterým budeme spokojeni.

Při zařizování domácnosti má své hlavní slovo především žena, protože právě ona má nastudované všechny tipy, rady a triky v časopisech či magazínech o bydlení a právě ona má už v hlavně jasnou vizi, jak daná domácnost musí vypadat. Má promyšlený každý detail – kuchyňskou linku, stůl, židle, dále také obývací pokoj a jeho nábytek – dokonce i ložnici už má zcela naplánovanou.

V mnoha domácnostech se navíc vyskytuje i domácí mazlíček. Většinou to bývá ten pravý přítel do domácnosti, ale také do života, proto se o něj musíme dobře starat. Rozhodneme se tedy mu vytvořit jeho osobní koutek, kde se bude cítit naprosto pohodlně. Takový koutek nás mnohdy dokáže ušetřit toho, že s námi bude domácí mazlíček sdílet postel a vyhneme se tak přebytečným chlupům v peřinách.

Co pro kočky?

Pakliže máte doma kočky, rozhodně jim pořiďte nejen pohodlný pelíšek, ve kterém se budou cítit dobře, nebo misku pro vykonávání potřeby, ale také prolézačky, které se staly v poslední době velmi kupované, protože se v nich kočka zkrátka dobře zabaví tehdy, kdy nejste doma – vyvarujete se tak poškrábaným dveřím či jiným škodám.

Co pro pejsky?

Oblíbenějším domácím mazlíčkem je však pejsek. Tomu kupte své vlastní misky a hlavně vhodný pelíšek. Je nutné dbát na to, aby vám pelíšek hned nerozkousal, proto se zaměřte především na pevnější pelechy. Musí být pro něj opravdu pohodlný, protože jinak vám budou stejně lozit stále do vašich pelíšků a chlupů bude stále všude habaděj. Je to však také o výcviku, nikoliv pouze o pohodlnosti pelíšku.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.