nastartujte mozek

Nastartuje mozek jinak, než kávou!

Každé ráno, kdy se musí vstávat, je pro nás naprosto šílené. Vstáváme většinou do práce, ale pokud je víkend, rádi si přispíme. Kdežto podnikatelé, kteří řídí velkou společnost (nebo svou vlastní živnost), vstávají dnes a denně brzy, ať už je víkend či běžný všední den. Jsou daleko unavenější, i když si to běžní pracovníci málokdy uvědomují. Při takovém vstávání si musí rychle nastartovat mozek, aby jim do hlavy daný den proudily jenom slibné myšlenky. Otázkou ale je: „Jak nastartovat náš mozek?“

K těm nejčastějším ranním rituálům patří pití kávy. Jenže káva by neměla být naším nejlepším společníkem pro každodenní rána. Pokud potřebujete být v práci svěží, pokud potřebujete daný den rozhodovat o důležitých věcech, měli byste svůj mozek nastartovat naprosto jinak, než s pomocí kávy.

Káva je poměrně ošemetná. Je plná kofeinu, který se nám v těle drží jenom určitou chvilku, zhruba tři hodiny. Během těchto hodin se sice cítíme plní energie, ale po těch třech hodinách na nás pane únava v mnohem větší míře, než s jakou jsme vstávali ráno z postele. Doporučujeme tedy mozek nastartovat po ránu něčím jiným.

• jóga

Nejlepší, co můžete po ránu udělat, je zacvičit si jógu. Jóga se dneska stala nejlepším kamarádem těch nejlepších podnikatelů. Už si zkrátka podnikatelé konečně uvědomili, že jóga je chvilkový únik od starostí, který nám pročistí hlavu a perfektně nás protáhne, tudíž nás dokonale připraví na každý nový den.

• voda s citronem

Nic není lepšího po ránu, než pití vody s citronem. Možná si říkáte, že je to dobré jenom pro hubnutí, ale pletete se. Voda s citronem nás dokonale probudí. Citron totiž rychle rozpohybuje náš metabolismus a my můžeme ráno fungovat. Navíc je to skvělá ranní detoxikace, kterou si tělo zkrátka vyžaduje.

• čokoláda

I když to zrovna není to nejzdravější, co můžeme udělat, přesto je čokoláda jedna z možností, jak dokonale nastartujeme náš organismus. Samozřejmě nemusíte sníst celou tabuli čokolády, ale stačí jenom pár kostek, které si třeba namočíte do čaje, když si ho uvaříte v práci.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..