investujte podle

Investujte podle principů Roberta T. Kiyosakiho

Investování je dneska hodně omílaný pojem, který každého zajímá. Není se čemu divit, vždyť celá řada lidí chce zvýhodnit své peníze a chce se stát bohatým člověkem. Jenže pokud se hrnete do světa podnikání, pak byste měli mít na paměti, že je to svět velice riskantní a není rozhodně pro každého. Než se do tohoto světa pustíte, měli byste se o tomto světu něco dozvědět – například od Roberta R. Kiyosakiho, kterého znáte díky knize „Bohatý táta, chudý táta“.

Každý investor doporučuje svým učencům jiné věci. Přece jenom v tomto světě se každému osvědčilo něco zcela jiného. Robert T. Kiyosaki sice není tak skvělý investor, jako například Warren Buffett, který se řadí k těm největším a nejlepším investorům všech dob, ale rozhodně umí pomoct začínajícím investorům. Pojďme si nyní zmínit jeho principy, které nás dostanou do žebříčku nejlepších investorů.

Vlastněte aktiva

Pokud jste četli jeho asi nejpopulárnější a nejúspěšnější knihu „Bohatý táta, chudý táta“, moc dobře víte, že je nutné vlastnit jakási aktiva. V investování je to taky nutností. Takovým aktivem může být například podnik. Akcie podniků jsou sice velice riskantní investice, ale taky nám mohou přinést opravdu velké zisky. Přece se ne nadarmo říká, že čím riskantnější to investice je, tím lepší bude zvýhodnění.

Dalším takovým aktivem může být například nemovitost. Pronajímání bytů je na denním pořádku, o nájmy je neustále zájem, ceny bytů stoupají. Sice je to investice, která se nebude nijak extra navyšovat, ale pro nenáročné investory to rozhodně stačí.

A je ještě třetí aktivum?

Ještě existuje třetí aktivum, v němž se rozhodně vyplatí investovat. Investujte do cenných papírů, pokud můžete. Díky cenným papírům budete vědět, kde vaše peníze jsou, co se s nimi děje. Rozhodně nikdy neinvestujte do fondů či do spoření, protože nikdy nevíte, co se vlastně s vašimi penězi děje, jestli jsou skutečně ve fondu či nikoliv. Je nutné mít při investování přehled o tom, kde vaše peníze jsou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..