Na vaší efektivitě se podílí i pracovní místo. Jak ho zařídit?

Na vaší efektivitě se podílí i pracovní místo. Jak ho zařídit?

Zjistili jste, že nejste dostatečně efektivní? Mohli byste práci zvládat daleko rychleji než nyní, ale nějak vám to nejde? Málokterý člověk je si vědom toho, že na efektivitě práce se podílí také vaše pracovní místo. Pokud chcete být efektivnější než kdy jindy, zkuste si své pracovní místo zařídit tak, jak se patří. Poradíme vám.  

Už si nemusíte pokládat otázku, jak si to na pracovním stole, respektive na pracovním místě zařídit tak, aby vám na něm nic nechybělo a aby vás to jen podpořilo v práci. Otázku týkající se toho, jak si zařídit pracovní místo, rádi zodpovíme.  

Vyhněte se ostrým tvarům 

Zařizujete si svou kancelář naprosto od základů? Můžete si dokonce vybrat i nábytek, který v kanceláři nebo na vašem pracovním místě bude sídlit? Pak se vyhněte nábytku, který má ostré hrany a tvary. Raději upřednostněte nábytek s oblými tvary, které vnímáme daleko přívětivěji než ostré opaky. Podle mnoha studií ostré tvary a ostré hrany vyvolávají v člověku pocit strachu a nejistoty, což se ostatně podílí na kvalitě a efektivitě naší práce. Oblé tvary v nás naopak vyvolávají pozitivní emoce, pracovat se nám tím pádem bude daleko lépe.  

Květiny hrají roli 

V žádné kanceláři nebo na žádném pracovním místě nesmí chybět květiny. Nejen, že pročišťují vzduch, ale také mají velice pozitivní vliv na člověka, na jeho pozornost. Díky rostlinám člověk generuje více nápadů, což ostatně bylo dokázáno. Lidé se cítí v interiéru s květinami daleko spokojenější.  

Ukliďte si pracovní prostor 

Taktéž bylo dokázané, že pokud se pracuje v neorganizovaném a také neuklizeném prostředí, efektivita člověka se snižuje. Své místo si proto ukliďte, zejména pokud chcete pracovat na dlouho řešeném úkolu.  

Neuklizený prostor, respektive nepořádek obecně se jen podílí na naší frustraci, práce nám tím pádem nejde zrovna od ruky. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.