Jak dosáhnout úspěchu podle Steva Jobse

Jak dosáhnout úspěchu podle Steva Jobse

Steva Jobse člověku nemusíme představovat. Jedná se o zakladatele společnosti Apple, která je známá svými nadčasovými produkty označené nakousnutým jablíčkem. Aktuálně má produkty společnosti Apple každý druhý člověk na světě. Někdo vlastní iPhone, jiný MacBook, další iPad. Zatímco někteří jsou fanoušky zmiňované společnosti, najdou se i ti, kteří společnosti a jejím produktům zrovna nefandí. I když se možná neřadíte k fanouškům společnosti Apple, nechte si poradit od samotného zakladatele společnosti, jak dosáhnout úspěchu.  

I když možná nejste fanouškem společnosti Apple, nemůžete zakladateli společnosti upřít to, že uspěl, že se zařadil k úspěšným lidem. Za svého života se Steve Jobs řadil dokonce k nejbohatším lidem světa, což je něco, co dokázal jen málokdo.  

I vy však můžete dosáhnout úspěchu, pokud se budete držet rad Steva Jobse, které podle něj vedou k úspěchu.  

Nebojte se riskovat 

Risk je zisk – to je známé pořekadlo, které v byznysu platí dvojnásob. Pokud se budete bát riskovat, nebudete mít víc, než kolik byste mít mohli. Když však vsadíte všechno na jednu kartu, budou se dít věci!  

Nejeden úspěšný podnikatel se přesvědčil o tom, že člověk musí riskovat, pokud se chce pohnout dopředu. Je však třeba před riskováním pečlivě zvážit všechny možné scénáře, ať vás nic nepřekvapí, ať už risk dopadne jakkoliv.  

Překážky jsou šance 

Jak vnímáte překážky? Co pro vás překážky znamenají? Zatímco někteří se nechají překážkami zlomit, úspěšní vědí, že překážky jsou jenom převlečené šance. I Steve Jobs věděl, že překážky jsou jen šance, které je nutné chytit za pačesy.  

Opět zde hraje roli pozitivní myšlení, bez kterého uspět nelze. Na každou překážku je nutné se dívat pozitivně, jen pak se budou dít pozitivní věci. Pokud byste se dívali na překážku jako na něco negativního, skolí vás. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..